Bezbolesne zakładanie klamry na wrastający paznokieć

Bezbolesne zakładanie klamry na wrastający paznokieć

Od kilku lat w branży kosmetologicznej coraz większym zainteresowaniem cieszy się podologia. Specjalistyczne zabiegi wykonywane przez wykwalifikowany personel pomagają w leczeniu wielu schorzeń, które dotykają stopy. Najczęściej do podologów zgłaszają się osoby posiadające problemy z wrastającymi paznokciami i zmianami na stopach. Wrastające paznokcie u stóp to częsty problem, który dotyka zwłaszcza osoby noszące wąskie obuwie. Problem najczęściej dotyka palucha u stopy.

Leczenie wrastających paznokci u stóp

bezbolesne klamry na wrastające paznokcieWrastający paznokieć powoduje charakterystyczne objawy takie jak ból, zaczerwienienie i obrzęk. Przy bardzo zaawansowanym stanie wymagana jest najczęściej specjalistyczna pomoc i leczenie. Zwykle w przypadku wrastających paznokci stosowane są specjalistyczne klamry. Do niedawna stosowano chirurgiczne zabiegi usuwania płytki paznokcia. Zabieg wymagał ingerencji chirurga i wiązał się z długoterminową rekonwalescencją. W chwili obecnej stosuje się bezbolesne klamry na wrastające paznokcie, które zaliczane są do nowoczesnych sposobów leczenia schorzenia stopy. Zabieg jest bezbolesny, trwa zaledwie kilkadziesiąt minut i nie wymaga ingerencji chirurgicznej. Zwykle stosuje się klamry metalowe, drutowe oraz plastikowo-druciane. Nakleja się je na zewnętrzną warstwę paznokcia lub mocuje za pomocą specjalnych haczyków. Podolodzy dobierają odpowiednie narzędzia dopasowując klamrę do potrzeb konkretnej osoby i poziomu schorzenia. Klamry przynoszą natychmiastową ulgę, korygują kierunek wzrostu paznokcia i zapobiegają wrastaniu w wał paznokciowy. Zakładanie klamer na wrastające paznokcie nie jest inwazyjne i może uchronić przed koniecznością długotrwałego chirurgicznego leczenia, a jednocześnie likwiduje przykre dolegliwości związane z nieprawidłowym wzrostem paznokcia. Dyskomfort i ból towarzyszący chodzeniu z problemem może prowadzić do bólu stawów, a także powstania nieprawidłowości ortopedycznych w obrębie stopy, kostki, kolana, a nawet stawu biodrowego.

Zabiegi wykonywane są w większości gabinetów kosmetycznych specjalizujących się w pielęgnacji stóp przy okazji wykonywania tradycyjnego pedicure. Na rynku kosmetologicznym powstało również wiele salonów podologicznych specjalizujących się w usuwaniu problemów związanych ze skórą w obrębie stóp. Koszty zabiegu uzależnione są od prestiżu salonu, a także zastosowanej terapii. Przeciętnie zabieg kosztuje od 100 do 150 zł. Najlepiej poprzedzić go konsultacją, na której podolog informuje o sposobie leczenia i ewentualnych kosztach.