Bezzbożowe karmy dla kotów

Na całym świecie są miliony fanów kotów. Jedne żyją na ulicy i są bezpańskie, a inne cieszą się domowym ciepłem i troską opiekunów. Domowe zwierzęta zawsze są lepiej żywione niż te, które biegają po ulicy i śpią w piwnicach. Każdy kot poza odpowiednią karmą, wymaga także codziennej pielęgnacji. Naszego pupila trzeba szczotkować, szczególnie w sezonie letnim, bo gubi znaczne ilości futra, a także regularnie odwiedzać weterynarza.

Skład bezzbożowych karm dla kotów

bezzbożowa karma dla kotaKoty tak samo jak ludzie mają swoje upodobania i charaktery. Jedne są typowymi lwami kanapowymi i mogłyby cały dzień przespać z przerwami jedynie na porę posiłku. Inne natomiast są bardzo aktywne i wszędzie jest ich pełno. Koty są to bardzo charakterne zwierzęta, które często chodzą własnymi ścieżkami i nie można ich do niczego zmusić, nawet do jedzenie czegoś, na co nie mają ochoty. Wolą nie jeść nic przez kilka dni i jasno dać do zrozumienia właścicielowi, że chcą dostać coś innego. Niektóre zwierzęta tak samo jak ludzie, mają wrażliwe żołądki i nie tolerują pewnych składników w pożywieniu. Weterynarze zauważają, że jest coraz więcej kotów, które reagują biegunką i wymiotami na karmy ze zbożami i popularnym glutenem. Jeżeli nasz pupil ma podobne objawy po posiłku, który mu dajemy, to powinniśmy się jak najszybciej udać do weterynarza. Bezzbożowa karma dla kota jest dużo lepsza jakościowo od zwykłego pożywienia dla kota. Jest lekkostrawna i wyprodukowana z wyselekcjonowanych kawałków mięsnych, urozmaiconych wartościowymi warzywami. Karma zaspokaja wszystkie zapotrzebowania kota na składniki odżywcze. W klasycznej karmie, źródłem węglowodanów są różnego rodzaju zboża, które mogą powodować alergie, a w karmie bezzbożowej zostały one zamienione na słodkie ziemniaki, będące doskonałym źródłem łatwo przyswajalnych węglowodanów. Dodatki warzywne takie jak marchew, seler, czy pietruszka, uzupełniają niezbędne witaminy w organizmie małego mruczusia. Karma jest wzbogacona w witaminy A, E i D, odpowiedzialne za dobry wzrok, węch i słuch u kota.

Dobre karmy dla kotów kupimy w sklepach zoologicznych na wagę, albo w torebkach pakowanych po jednym kilogramie, lub w dużych pięciokilogramowych torbach. Karmy, które są bezzbożowe posiadają czytelnie oznakowanie na paczce. Mogą je spożywać koty w każdym wieku i bez względu na rasę. Poza suchą karmą koniecznie trzeba zapewnić kotu dostęp do świeżej wody. W kwestii karmienia, należy się kierować masą ciała kota, oraz tym jak bardzo aktywny jest w ciągu doby. Najczęściej wystarczy dawać mu jeść trzy razy dziennie.