You are currently viewing Cechy etykiet na butelki

Cechy etykiet na butelki

Pakowanie produktów płynnych w butelki szklane lub plastikowe jest wykorzystywane przez wiele branż. Zarówno alkohole, kosmetyki czy chemia wymagają zastosowania etykiet, aby odróżnić od siebie poszczególne zawartości. Drukarnie zajmujące się etykietami na butelki mają do zaoferowania wiele poszczególnych usług, dostosowanych do konkretnych działalności.

Różnice w etykietach na butelki

etykiety na butelkiOpakowania do wszelkiego typu produktów muszą charakteryzować się trwałością oraz właściwościami potrzebnymi w konkretnych warunkach przechowywania. Równie ważny jest jednak również ich wygląd. Wyraziste kolory, zastosowane grafiki i czcionki, to wszystko może wpłynąć na to jak klienci będą reagować na dany produkt i czy zechcą go kupić. Tak jest też z butelkami, dla których najpopularniejszych sposobem oznaczania zawartości jest stosowanie przyklejanych etykiet. W zależności od tego czy jest to butelka szklana czy plastikowa, a także od tego jaka jest jej zawartość, inna etykieta sprawdzi się lepiej. Drukarnie zajmujące się ich produkcją i sprzedażą, oferują różne rodzaje materiałów, nadruków oraz sposobów przyklejania, które dopasowywane są indywidualnie do każdego klienta. Ozdobne etykiety na butelki sprawdzają się doskonale do bardziej wykwintnych alkoholi. Mają najczęściej pozłacane lub wytłaczane litery, a także zastosowany efekt niewidocznej etykiety lub takiej o srebrnym połysku. Podkreślają one wysoką jakość produktu. Produkty kosmetyczne oznaczane są etykietami z wyrazistymi nadrukami wykonanymi przy użyciu najnowszych technik, również przy użyciu hologramu. W ten sposób powstają opakowania czytelne i zachęcające do wypróbowania nowego kremu lub szamponu. W motoryzacji oraz chemii gospodarczej etykiety powinny być solidne, najlepiej foliowe o wyrazistej grafice i oznaczeniach. Dodatkowymi opcjami jest drukowanie ich wraz z alfabetem Braille’a, nadruki od strony kleju lub funkcja peel-off, która znacznie ułatwia odklejanie. Niezależnie od zawartości, etykiety mają ogromny wpływ na to jak będzie się sprzedawał dany produkt, dlatego powinny być wykonane w jak najlepszej jakości.

Szklane i plastikowe butelki oznaczane są drukowanymi etykietami, które zawierają wszystkie niezbędne informacje o produkcie a także grafikę zachęcającą klientów do zakupu. Producenci chemii gospodarczej, kosmetyków, alkoholu czy napojów zaopatrują swoje produkty w etykiety na butelki, które wyróżniają je na półkach sklepowych. Drukarnie oferują różnego rodzaju techniki, dostosowane do konkretnych działalności ich klientów.