Czemu służą komputery do opryskiwaczy?

Czemu służą komputery do opryskiwaczy?

Warto przyjrzeć się komputerowi polowemu, który pozwala maksymalnie wykorzystać inwestycję w precyzyjne zarządzanie. To kompatybilny komputer roboczy z jednostką sterującą. Taki kompletny komputer polowy oferuje precyzyjne i automatyczne sterowanie, kontrolę dawki wysiewu, posiada opcję mapowania i wbudowane ma aplikacje o zmiennej prędkości zmian i natrysków.

Na czym polega działanie komputerów do opryskiwaczy?

komputery do opryskiwaczy samojezdnychKomputer polowy, który monitoruje przebieg i realizację nawożenia nawozami płynnymi ma optymalną wydajność i znaczną precyzję. Jest to połączenie nowej technologii i sprawdzonych w praktyce podsystemów. Komputer informuje rolnika o wszelkich wskazówkach, jakie powinien wykonywać podczas nawożenia, między innymi o zmianie dawki nawozu. Ogromną zaleta jest to, że posiada bezprzewodowy transfer danych. Jeśli zaś chodzi o budowę takiego urządzenia, posiada wytrzymałą obudowę z wyraźnym, jasnym wyświetlaczem. Jest to istotne, gdyż bardzo często rolnik pracuje w pełnym słońcu, intensywnym oświetleniu. Nie będzie przy takim wyświetlaczu słońce przeszkadzać. Oprócz tego obudowa jest mocna, i wytrzymała na drgania i czynniki zewnętrzne. Komputery do opryskiwaczy samojezdnych posiadają kamery video pozwalające jeszcze lepiej dostosować proces nawożenia. Nowoczesny rolnik ucieszy się również z wbudowanego GPS, kompatybilny również z innymi urządzeniami. Jest dostęp do dwóch portów USB do przesyłania danych i podłączeń wielu urządzeń. Port Ethernet i możliwość Wi-Fi do przesyłania danych to również cecha komputerów do opryskiwaczy. Jego główną funkcją jest unikalna funkcja monitorowania wielkości kropelek umożliwiająca wyświetlanie ich w czasie rzeczywistym. Komputer jest kompatybilny z maksymalnie 30 sekcjami wysięgnika automatycznej kontroli. Elastyczna konstrukcja ułatwia połączenie z sekcjami wysięgnika. Wbudowane narzędzie automatycznie wyświetla prędkość wymaganą do osiągnięcia żądanej prędkości oprysku przy określonej dyszy. Narzędzie oblicza również ciśnienie potrzebne do osiągnięcia docelowej prędkości opryskiwania. Komputerowe opryskiwanie, zaprojektowane z prostotą koncepcyjną, nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy ustawić żądaną prędkość oprysku i użyć unikalnego wyświetlacza, aby wybrać odpowiednią dyszę do natryskiwania.

Po rozpoczęciu opryskiwania duży ekran pokazuje szybkość oprysku, szybkość opryskiwania, ciśnienie w systemie, prędkość opryskiwacza i obszar objęty natryskiem. Komputer dostępny jako kompletny pakiet z zaworami, kablami i czujnikami potrzebnymi do montażu kompletnego systemu sterowania zraszaczy lub jako unikalny sterownik.