You are currently viewing Domowe poręcze do dipów

Domowe poręcze do dipów

Nie jest tajemnicą, że większość ludzi chciałoby podobać się innym. Wynika to między innymi z tego, jaki wizerunek idealnego mężczyzny, czy kobiety kreowany jest w telewizji przez modeli i modelki. Chociaż oczywiście osiągnięcie tak doskonałego wyglądu może być trudne do osiągnięcia, to jednak dążenie do zmiany wpływa na większe zainteresowanie Polaków ćwiczeniami fizycznymi zarówno w ramach sportów drużynowych, jak i indywidualnych. Wielu z nas biega, chodzi z kijkami nordic walking, czy korzysta z siłowni zewnętrznych, które pojawiają się w coraz większej ilości miejsc.

Rosnąca popularność poręczy do dipów

poręcz do dipówSpośród wszystkich sposobów popularyzacji aktywności fizycznej wśród Polaków szczególną popularnością cieszą się w ostatnim czasie siłownie zewnętrzne, które pozwalają na różnego rodzaju ćwiczenia wykorzystujące własną masę ciała. Takie obiekty przewidziane są dla wszystkich grup wiekowych, dlatego zawierają maszyny do ćwiczeń zarówno rozciągających, jak i budujących masę mięśniową. W tej drugiej grupie szczególnie dużą popularnością cieszą się poręcze do pompek szwedzkich, czyli tak zwanych dipów. Ten rodzaj pompek buduje przede wszystkim triceps i mięśnie naramienne, ale wpływa też na rozbudowę i kształtowanie mięśni klatki piersiowej. Ważne jest też to, że poręcz do dipów można wstawić też do mieszkania, czy domu, ponieważ w sklepach internetowych jest mnóstwo różnego rodzaju przyrządów przeznaczonych właśnie do użytku domowego. Oczywiście są też poręcze stanowiące część większych konstrukcji, które są przeznaczone do użytku na profesjonalnych placach ćwiczeń, czy w klubach fitness. Dobrą wiadomością jest też to, że podobnie jak tradycyjne pompki, dipy mogą być wykonywane w różnych konfiguracjach i odmianach, dzięki czemu będą miały wpływ na budowę i wzmacnianie różnych partii mięśni i będą mogły być dostosowywane do poziomu zaawansowania osoby ćwiczącej. W Internecie można znaleźć wiele filmików z zestawami ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, dzięki czemu poręcze do pompek szwedzkich, czy drążki instalowane w siłowniach zewnętrznych są coraz chętniej wykorzystywane.

W dzisiejszych czasach chcąc trenować regularnie nie musimy udawać się do klubu fitness, czy wykupywać karnetu na siłownię, chociaż jest to z pewnością czynnik motywujący. Jeśli jednak mamy wystarczające pokłady samodyscypliny możemy wykorzystać ogólnodostępne siłownie zewnętrzne lub kupić kilka poręczy na własny użytek i rozpocząć trening indywidualny, który w połączeniu ze wskazówkami trenerów udostępniających filmiki instruktażowe w Internecie może przynieść naprawdę bardzo dobre rezultaty.