You are currently viewing Fachowe montowanie trawników

Fachowe montowanie trawników

Montowanie trawnika zazwyczaj  to dla nas nie lada przyjemność, ponieważ przed naszymi oczami szybko dostrzegamy piękną, zieloną trawę w naszym ogrodzie. Estetyczny trawnik to podstawa i większość z nas to wie. Jednakże, aby efekt był naprawdę zachwycający, a bujna zieleń trawy utrzymywała się przez wiele lat, należy przestrzegać wszystkich etapów zakładania trawnika, krok po kroku.

Na czym polega fachowe zakładanie trawnika?

profesjonalne zakładanie trawnika krakówJak wszyscy wiemy, trawnik pełni w ogrodzie zazwyczaj rolę reprezentacyjną, jest on dla wielu z nas wizytówką naszego ogrodu. Z pewnością nasi sąsiedzi, którzy widzą pięknie estetycznie założony trawnik są pod wrażeniem. Z tego względu niezmiernie ważne jest wybranie na trawnik miejsca, w którym trawy będą miały optymalne warunki jego wzrostu. Jakie to powinno być miejsce? Oczywiście słoneczne, ewentualnie lekko zacienione tylko przez część dnia. Jeżeli chcemy zadarnić miejsca zacienione, np. pod drzewami, zastanówmy się czy zakładanie trawnika w takich miejscach to  dobre rozwiązanie a może lepszym pomysłem będzie wykorzystanie roślin okrywowych. Najlepszym wyborem okazuje się profesjonalne zakładanie trawnika kraków. Gęsto rosnące trawy, tworzące zwartą darń, mają też duże potrzeby nawodnienia. Kiedy miejsce wyznaczone pod trawnik bardzo się nagrzewa, a gleba szybko wysycha, montowanie trawnika warto poprzedzić zakładaniem instalacji nawadniającej. Z pewnością zaoszczędzi nam to wielu problemów w przyszłości i pozwoli uniknąć konieczności zrywania darni. Taka sama zasada istnieje w kwestii montażu instalacji elektrycznej. W przypadku, jeśli chcemy aby ogród oświetlały lampy ogrodowe, wszystkie kable trzeba położyć zanim założymy trawnik.  Należy zwrócić też uwagę na to, czy wcześniej w miejscu, gdzie montujemy trawnik był na przykład warzywnik. Wówczas ziemię należy przekopać i dokładnie odchwaścić, aby była ona gotowa do założenia pięknie wyglądającego trawnika, który będzie prezentował się świetnie, komponując się z walorami estetycznymi naszego domu. Któż z nas nie wzdychał na widok pięknych domów z cudownymi trawnikami? Otóż to.

Warto wiedzieć, że do podłoża, które jest ciężkie oraz gliniaste dobrze jest dodać warstwę piasku, który zwiększy jego przepuszczalność, natomiast na glebach piaszczystych można dodać ziemię z pola ornego. Jeżeli decydujemy się na montaż trawnika warto pracę te powierzyć fachowcom z Krakowa, którzy znają się na swojej pracy i wiedzą jak krok po kroku założyć trawnik w naszym ogrodzie, tak, aby efekt był naprawdę imponujący.