You are currently viewing Fotograf na wynajem

Fotograf na wynajem

Od kilku lat pracuję jako profesjonalny fotograf. Zaczynałem najpierw amatorko, ponieważ miałem do tego smykałkę. Zawsze uwielbiałem cykać zdjęcia i chciałem się kształcić właśnie w tym kierunku. Dojście do poziomu, który posiadam obecnie zajęło mi dość sporo czasu, ponieważ niestety jest to dość drogi zawód. Same studia, a później zakup sprzętu to dość duży nakład pieniędzy. Jednak chciałem spełnić swoje marzenia i robić to co kocham, dlatego też powoli zdobyłem pieniądze na ten cel, przy okazji nabywając doświadczenia. 

Fotograf na sesje ślubną

fotografia ślubnaWarto było się starać. Teraz jestem jednym z lepiej opłacanych fotografów na terenie mojego miasta. Moja specjalizacja to fotografia ślubna i w kolejce ustawia się mnóstwo par, które chcą mieć wyjątkowe zdjęcia. O tym w jakim kierunku chce iść, decyzję podjąłem podczas zbierania pieniędzy na profesjonalny sprzęt. W międzyczasie dorabiałem sobie na ślubach cywilnych. Często zdarzały się takie osoby, które chciały mieć pamiątkę ze ślubu za niewielkie pieniądze, a nie stać ich było na profesjonalnego fotografa. To wtedy spodobało mi się, że fotografia ślubna to emocje, które trzeba uchwycić. To zdarzenia i momenty, które pozostają z ludźmi na całe życie i trzeba je uchwycić w prawdziwy sposób. Nigdy nie wiązałem swojej przyszłości z fotografią dla gazet. Jest to zbyt duży stres, brak jakichkolwiek emocji. Stwierdziłem, że to nie dla mnie. Dlatego teraz zajmuję się fotografią ślubną. Ludziom bardzo podobają się moje zdjęcia. Terminy mam już zarezerwowane na półtora roku w przód. Robię to co sprawia mi satysfakcję. Zatrzymuję chwilę i uczucia na obrazie. Zresztą z młodymi bardzo fajnie się pracuje, ponieważ są to ludzie, którzy są na prawdę szczęśliwi i aż płynie od nich blask. Rzadko zdarza mi się sesja, gdzie para młoda nie współpracuje. Wiadomo, że jak nie ma emocji to nie wyjdzie dobre zdjęcie, ale raczej mało jest takich przypadków. Większość to ludzie zakochani w sobie, którzy podczas zdjęć patrzą sobie głęboko w oczy i składając obietnicę na dobre i na złe. Często jest to bardzo wzruszające. 

Oczywiście poza fotografią ślubną zajmuję się również robieniem zdjęć w studiu takich jak portrety rodzinne, sesje noworodkowe i ciążowe. Te z małymi dziećmi też są świetne. Dzieciaki są takie naturalne. jednak najwięcej zleceń mam właśnie ślubnych, czyli z kościoła, z sali, a później jeszcze sesji na przykład w plenerze. Często zdarzają się jeszcze sesje narzeczeńskie. W sumie wszystkie te okazje sprawiają mi bardzo dużą satysfakcję.