Hodowla kotów brytyjskich – sprzedaż

Kot uznawany jest za jednego z najlepszych przyjaciół człowieka. To właśnie koty bardzo często goszczą w polskich domach oraz kradną serca wielu właścicieli. Obecnie istnieje co najmniej kilkadziesiąt różnorodnych ras kotów, które charakteryzują się odmiennym usposobieniem, charakterem oraz wyglądem. Wśród nowych odmian kotów bardzo dużą popularnością cieszą się koty brytyjskie. Doskonale sprawdzą się one do domu w którym są małe dzieci oraz przedstawiciele innych ras kotów, ponieważ są to zwierzęta bardzo towarzyskie, w miarę zrównoważone oraz spokojne.

Kot brytyjski sprzedaż – jaką hodowlę wybrać?

koty brytyjskie sprzedażOpieka i pielęgnacja kota brytyjskiego nie należy do najbardziej wymagających pomimo tego, że sierść jest bardzo gęsta oraz nieco dłuższa niż w przypadku typowego kota dachowca. Koty rasy brytyjskiej należy wyczesywać za pomocą specjalistycznej szczotki dla zwierząt mniej więcej raz w tygodniu, żeby pozbyć się zbędnego naskórka oraz sierści, która wypada. Posiadając kota rasy brytyjskiej warto jest regularnie kontrolować stan uszu, oczu i uzębienia, aby wykluczyć ewentualne nieprawidłowości, a także zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu i codziennej stymulacji oraz kontaktu z człowiekiem bądź innym przedstawicielem kociej rasy. Zakupu rasowego kota brytyjskiego można dokonać między innymi w profesjonalnych oraz zarejestrowane hodowlach. Takie miejsca bardzo często ogłaszają się w różnych miejscach i oferują koty brytyjskie sprzedaż – wybierając zwierzę z takiej hodowli można mieć pewność, że zwierzę jest zadbane i zdrowe, a także pozbawione genetycznych defektów i chorób (które są bardzo często w tak zwanych pseudo hodowlach, gdzie istnieje ryzyko rozmnażania spokrewnionych ze sobą zwierząt). Profesjonalna hodowla gwarantuje również,  że kot przeszedł odpowiedni proces socjalizacji z człowiekiem oraz że w odpowiednim momencie został odłączony od matki i nie będzie przejawiał między innymi choroby sierocej.

Kot powinien regularnie odwiedzać gabinet weterynaryjny na okresowe kontrolę podczas których weterynarz sprawdź dokładnie stan zdrowia pupila oraz ewentualnie zaleci dalsze wytyczne co do postępowania ze zwierzakiem – na przykład szczepienie czy  odrobaczenie. Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie żywienie kota. Warto pamiętać że koty brytyjskie podobnie jak wszystkie inne koty są przede wszystkim mięsożercami, a więc powinny przyjmować odpowiednio zbilansowaną karmę mokrą i suchą, która nie zawiera dużej ilości zboża i produktów kiepskiej jakości (np. odrzutów z mięsa).