You are currently viewing Innowacyjne płyty do budowy fasad

Innowacyjne płyty do budowy fasad

O prestiżu budynku świadczy jego wygląd zewnętrzny czyli elewacja. Dlatego ambitni inwestorzy przywiązują do budowy fasad ogromne znaczenie decydując się na zakup najlepszych na rynku materiałów. Wśród nich znajdują się znakomite panele laminowane dające gwarancję uzyskania spektakularnego efektu wizualnego. Są to płyty o ogromnej odporności co przekłada się na długoletnie użytkowanie bez konieczności przeprowadzania napraw.

Laminaty elewacyjne najwyższej jakości

szybki montaż płyt elewacyjnych hplWspółpraca producentów materiałów budowlanych z naukowcami daje świetne rezultaty w postaci znakomitych, innowacyjnych produktów o niesamowitych właściwościach fizycznych i chemicznych. Jednym z przykładów są panele HPL do wykonywania elewacji wentylowanych w postaci laminatów. Powstają one z połączenia ekologicznej termoutwardzalnej żywicy akrylowej z jednorodnymi włóknami drzewnymi. Trzeba zaznaczyć, że produkt jest w całości ekologiczny, nietoksyczny zdolny w 100% do recyklingu. Mieszanka żywicy i włókien drzewnych poddawana jest formowaniu przez sprasowane pod bardzo wysokim ciśnieniem w podwyższonej temperaturze. Laminaty HPL odznaczają się wybitną trwałością na warunki środowiska zewnętrznego. Są odporne na wilgoć, czynniki chemiczne i biologiczne. Nie ulegają korozji, pęcznieniu, pleśnieniu i odgięciom. Zaletą płyt HPL jest brak efektu delaminacji, czyli odbarwiania. Panele zwdzięczają tą właściwość barwieniu rozproszonemu zewnętrznej warstwy żywicznej. Płyty produkowane są w różnych wielkościach i ogromnej liczbie dostępnych barw co czyni je łatwymi do dopasowania dla potrzeb projektu. Bardzo ważną zaletą jest szybki montaż płyt elewacyjnych HPL. Płyty tego rodzaju są lekkie, dają się łatwo obrabiać i wyginać odpowiednio do kształtu zaplanowanej fasady. Przed montażem płyt HPL na pierwotnej elewacji należy zbudować podkonstrukcję rusztową z aluminium, drewna, stali lub kompozytów. W podkonstrukcji umieszcza się warstwę izolacji termicznej po czym przystępuje się do montażu płyt HPL zgodnie z zasadami elewacji wentylowanej. Montażu można dokonać za pomocą kleju, wkrętów, nitów oraz kotw.

Idea elewacji wentylowanej polega na montażu płyt na przygotowanym ruszcie w pewnej odległości od warstwy termoizolacyjnej. Umożliwia to powstanie kominów zapewniających cyrkulację powietrza co zapobiega zawilgoceniu izolacji. Montaż płyt HPL powinno się powierzyć bardzo doświadczonej ekipie gdyż minimalny błąd może okazać się bardzo kosztowny dla całej fasady. Wszystkie ważne informacje o laminatach HPL znajdziemy na stronach producentów.