Jak pozbyć się pasożytów?

Diatomit czyli inaczej ziemia okrzemkowa niegdyś znajdowała ogromne zastosowanie, ponadto, kiedyś pożywienie, zwłaszcza w rolnictwie zawierało spore ilości diatomitu, który był  nieodłącznym elementem mikroelementów, zwłaszcza dla człowieka. Kiedyś gleby były bardzo cenne w ten mikroelement, dzisiaj niestety gleby bardzo zubożały właśnie przez ilość krzemu, a co za tym idzie również nasza dieta jest bardzo uboga w krzem, a  tego my luzie bardzo potrzebujemy. 

Jak uzupełnić minerały? 

dobra spożywcza ziemia okrzemkowaZiemia okrzemkowa, nadaje się do spożycia, ponadto jest to naturalna substancja, pochodzenia głównie organicznego, składa się ona z mikroskorupek poszczególnych organizmów czyli moznaby powiedzieć, ze z okrzemek, które sa niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co dokładniej zawiera dobra spożywcza ziemia okrzemkowa? Ano, oczywiście ponad 30 procent krzemu, 19 procent wapnia, 5 procent sodu, 3 procent magnezu i 1 procent żelaza. Więc zamawiając taką ziemię, naprawdę naładujemy się odpowiednio składnikami i wartościami odżywczymi, które sa nam potrzebne. Warto wiedzieć, że taka ziemia okrzemkowa zawiera ładunek ujemny, a co za tym idzie, pozbywa się pasożytów, dlatego ludzie,którzy mają ogromny problem z pasożytami, zaleca się stosowanie diatomitu w trakcie diety, jako suplementację. W walce z pasożytami diatomit nie ma sobie równych, owszem, pestki z dynii czy goździki są również bardzo korzystne w działaniach. Mechanizm działania ziemi okrzemkowej polega po prostu na odwadnianiu pasożytów, dzięki czemu one po prostu obumierają i możemy cieszyć się czystością w jelitach. Ponadto dobra spożywcza ziemia okrzemkowa eliminuje nie tylko pasożyty, ale i grzyby i inne bakterie, które mają ładunek dodatni. Diatomit można stosować regularnie, nie uszkadzając przy tym właśnie jelit. Sposób użycia ziemi okrzemkowej jest naprawdę prosty, wystarczy tylko specjalnie przygotowany preparat spożywać w postaci, jednej łyżeczki a potem stopniowo zwiększać ilość przyjmowanej ziemi okrzemkowej. Początkowo skutki kuracji mogą nam nie przypasować i dawać się we znaki, ale jeżeli zwiększymy stopniowo dawkę powinno być wszystko ok. 

Ziemia okrzemkowa, ma bardzo korzystny wpływ na organizm, nie tylko od strony pasożytów, można również śmiało stosować kurację właśnie w celu poprawy jakości skóry, paznokci, czy włosów, długotrwałe stosowanie ziemi okrzemkowej obniża pozytywnie ciśnienie tętnicze krwi, więc dla ciśnieniowców na pewno okaże się to zbawienne. Ziemię okrzemkową również stosuje się do nawożenia roślin.