Webarka

Tworzenie stron, marketing internetowy

Jak założyć bloga w Blogspot?

| 10 Comments

Blogspot to jedna z najpopularniejszych usług umożliwiających prowadzenie bloga bez żadnych opłat. Z tego powodu publikujemy szczegółową instrukcję zakładania własnego bloga.

Krok pierwszy

Na początku musimy odwiedzić stronę blogspot.com lub blogger.com (na jedno wyjdzie) i założyć konto. Jeżeli jednak posiadamy Gmaila, to możemy skorzystać z tych samych danych, na które logujemy się do swojej poczty. Następnie wybieramy nazwę wyświetlania (określa ona w jaki sposób będą podpisywane posty na blogu) i akceptujemy regulamin.

Krok drugi

Teraz najtrudniejsze zadanie – wybranie sensownej i wolnej nazwy dla naszego nowego bloga. W dzisiejszych czasach jest to wyjątkowo trudne i czasochłonne, gdyż prawie wszystkie sensowne nazwy zostały już dawno zarejestrowane przez innych internautów (najgorsze jest to, że duża ich część nie jest w ogóle wykorzystywana).

Jeżeli nie będziemy w stanie znaleźć dobrej i pasującej nam nazwy, nie mamy się czym przejmować. Powinniśmy wówczas wybrać coś w miarę bliskiego naszym oczekiwaniom, a później po prostu podepniemy do bloga własną domenę (można ją zarejestrować w dowolnej firmie lub skorzystać ze specjalnej opcji bloga).

Krok trzeci

Ostatnią rzeczą, którą musimy zrobić jest wybranie szablonu dla bloga, jednak w rzeczywistości nie ma to najmniejszego znaczenia. Lepiej później skorzystać z bardzo prostego w obsłudze i jednocześnie oferującego naprawdę wiele opcji projektanta szablonów, który dostępny jest w ustawieniach bloga. Możemy też skorzystać z nowoczesnych widoków dynamicznych, dzięki którym każdy nasz czytelnik będzie mógł samemu zdecydować o tym, w jaki sposób teksty będą rozmieszczone na blogu. Wygląda to naprawdę efektownie i sprawia, że blog jest bardziej atrakcyjny.

Podobne wpisy:

10 Comments

 1. Pingback: Blog na Blogspot – porady dla początkujących | Webarka

 2. A czemu zamiast gmaila nie może być wp ?

 3. mi się wydaje że należy do google’a ponieważ znajduje się tak samo jak np. tłumacz w jego opcjach

 4. a wie ktoś może jak założyć bloga, do którego będą mieli zaproszenia tylko CI którzy dostaną od nas odnośnik do niego- chodzi mi żeby nie był on upubliczniony tylko dostępny dla wąskiego grona np dla pracowników firmy, z czasem gdy zacznie on dobrze funkcjonować będzie on upubliczniony. Czy istnieje w ogóle taka opcja?

  • Witam. Oczywiście, istnieje taka opcja. Proszę wejść w Ustawienia -> Podstawowe -> Czytelnicy bloga i tutaj można zmienić na „Tylko autorzy bloga” lub ostatnią z dostępnych opcji. Z czasem będzie można ponownie powrócić do ustawień domyślnych. Pozdrawiam.

 5. Mam pytanie. Czy jeśli założy się bloga na Blogspot.com, to będzie się jakoś zawsze wyrózniać imię i nazwisko zalogowanego (lub login)? Jakoś szczególnie?

  • Witam. O co dokładnie chodzi? Jeżeli posiada się bloga na Blogspot, to oczywiście teksty są domyślnie podpisywane, ale można to w każdej chwili usunąć, trzeba tylko zedytować szablon.

 6. Chcę się zarejestrować na blogspot ale niewiem jak to zrobić. Na początku podałam rok 2002 a potem juz koniec. niemoe sie zalogowac a na email nie dochodzi mi ze zalozylam bloga na blogspot ;( Co mam zrobić?

 7. Dlaczego nie mogę założyć adresu bloga (wszystko odrzuca)?????

 8. Witam, założyłam niedawno bloga na blogspot.com. Niestety po wejściu na bloga wyświetla się moje imię i nazwisko przy znaczku google +. NIe chciałabym aby moje imię i nazwisko gdziekolwiek pojawiało się na blogu. Specjalnie założyłam nowe konto na gmailu (adres email = nazwa bloga). Przy zakładaniu chciałam w polu imię wpisać pierwszą część bloga a w polu nazwisko drugą część nazwy. Jednak google nie chciało tegi zaakceptować.
  Proszę o pomoc – nie chcę aby moje imię i nazwisko wyświetlało się na blogu (zaznaczam, że wchodzę normalnie przez przeglądarkę nie logując się oczywiście, ponieważ chciałam zobaczyć jak mój blog się prezentuje)

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.