Jakie wybrać szambo?

Niestety, ale nie zawsze mamy możliwość, aby wybudować na naszej działce ekologiczną i oszczędną przydomową oczyszczalnię ścieków. Dlatego wielu inwestorów decyduję się na to, aby wybrać szamba betonowe lub te wykonane z tworzyw sztucznych. Najlepiej zdecydować się na szambo betonowe, ponieważ są to produkty od razu gotowe do wsadzenia grunt i najczęściej możemy zamówić szambo jednokomorowe lub dwukomorowe. Możemy również zdecydować się na szambo trzykomorowe.

Wysokiej klasy szamba dwukomorowe do domu

szamba betonowe małopolskaSzamba betonowe najczęściej przykrywane są od góry specjalną płytą żelbetową, która zostaje dodatkowo zaizolowane, aby zmniejszyć ryzyko wsiąkania wody do szamba. Największy minusem szamb betonowych jest to, że ważą one bardzo dużo i samodzielnie możemy mieć problemy z transportem. Szambo betonowe może ważyć około 4 ton więc zawsze, kiedy dokonujemy zakupu takiego produktu, to powinniśmy od razu porozmawiać o możliwościach transportowych, aby zarówno transport, jak i wyładunek i ułożenie szamba w wykopie zostało wykonane przez firmę sprzątającą samba. W dzień transportu szamba powinniśmy wykonać odpowiednie wykop. Kiedy będziemy wprowadzać się do naszego nowego domu, to już powinny tam zainstalowane szamba betonowe Małopolska to region, na którego terenie zakupimy szamba jednokomorowe, a nawet dwukomorowe. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wybór szamba jednokomorowego, ale wtedy będziemy musieli liczyć się, z tym że będzie do nas dosyć często przyjeżdżał na wóz asenizacyjny, który odbierze od nas wszystkie nieczystości. Wszystko oczywiście zależy od tego jak dużo ścieków będziemy produkować w ciągu miesiąca, ale zazwyczaj szambiarka będzie do nas przyjeżdżać raz lub dwa razy w ciągu miesiąca. Jeżeli zdecydujemy się na szambo dwukomorowe to wtedy wóz asenizacyjny odwiedza nas tylko kilka razy w roku, aby opróżnić szambo z odpadów grubych. Ścieki cienkie pozostają w jednej przegrodzie i mogą one być później rozprowadzone do gruntu za pomocą specjalnego drenażu. Jest to najlepsze rozwiązanie oprócz oczywiście szamba trzykomorowego.

Jeśli zdecydujemy się na szambo trzykomorowe, to możemy w drugiej komorze dodać bakterie, które spowodują, że ścieki będą podatne do rozprowadzenia w gruncie. Nie będziemy musieli wtedy w ogóle przejmować się wozem asenizacyjnym, który będzie od nas odbierał ścieki. Zbiorniki na szambo trzykomorowe mogą być również tak zaprojektowane, aby można było je przebudować na przydomową oczyszczalnię ścieków, która jest najlepszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach.