Kolce nie tylko dla sprinterów

Kolce nie tylko dla sprinterów

Nigdy nie lubiłam biegać. Nie podobało mi się to, że  muszę się do tego zadania przebierać, później podczas treningu się pocę i muszę brać prysznic. Wszystko zmieniło się, gdy moja córka zaczęła dorastać i zaraziła mnie pasją do biegania. Nigdy nie podejrzewałabym, że nawet pół godzinne bieganie po lesie może wytworzyć tyle endorfin i pozytywnych emocji.

Najlepsze obuwie sprinterskie – kolce

kolce sprinterskieCórka robiła się coraz starsza, a jej pasja do biegania nie przemijała. Cieszyłam się z tego, że chce startować w maratonach i poprzez bieganie zbierać pieniądze dla potrzebujących. W końcu nadszedł czas, kiedy przyszłą do mnie i oznajmiła, że chciałaby wystartować na prawdziwych zawodach. Postanowiłam, że kupię jej najbardziej profesjonalne kolce sprinterskie, jakie są na rynku. Nie chciałam, żeby córka ślizgała się po bieżni lub żeby wywróciła się na żużlu, dlatego też jej nowe buty musiały być dostosowane do jej stopy oraz do zadania. Córka najbardziej lubi biegi długodystansowe, dlatego jej nowe obuwie nie mogło zepsuć się po kilku startach w zawodach. Kolce musiały być odpowiednie do długiego biegania i dlatego długo zastanawialiśmy się, które będą najodpowiedniejsze. W sklepie internetowym znalazłyśmy buty, które od razu spodobały się córce. Miały one kolce i z zewnątrz kolorem przypominały coś fioletowe żółtego. Był to ciekawy kolor połączony z żółtymi sznurówkami. Jestem pewna, że takiego obuwia nie będzie miał nikt na zawodach, bo jest po prostu jedyny w swoim rodzaju. Od razu zadbałyśmy o to, by do zestawu pary butów dołączony był również kluczyk i opakowanie wkrętów zapasowych. W razie, gdyby kolce się zniszczyły, dzięki tym narzędziom łatwo będzie wymienić, bo wystarczy, że się je odkręcić. Mamy też zapewniony zapas kolców, bo nasz znajomy zajmuje się ich produkcją i użyczył nam bardzo korzystnego rabatu na cały ich karton. Miałyśmy szczęście, że był jej rozmiar i od razu je zamówiliśmy. Bałyśmy się, że gdy tylko wstrzymamy się z zakupem, ktoś inny kupi jedyną taką parę w trzydziestym dziewiątym rozmiarze i będzie trzeba poszukiwać innych kolców sprinterskich. Teraz już wiem, że moja córka jest odpowiednio przygotowana, by biec po medale, na które zasługuje. Mam tylko szczerą nadzieję, że nie będzie się stresowała.

Minął tydzień, odkąd zawody się odbyły. Córa nie tylko pokonała lęki, ale wygrała złoty medal! Dziękowała mi już wielokrotnie za to, że zabrałam ją na te zakupy online i mogła wybrać najlepsze buty do biegania. Teraz widzę, jak ważne jest odpowiednie dobranie kolców sprinterskich, jeżeli chce się startować w biegach z innymi zawodnikami.