Kominki opalane drewnem

Moim wielkim marzeniem było posiadanie kominka w domu. Lubiłam klimaty rustykalne i góralskie, a kominek opalany drewnem idealnie pasował do mojej wizji wnętrza. Jednak nie ma wcale wielu firm, które się tym zajmują. Większość osób chce albo kominek dekoracyjny, (elektryczny albo biokominek) albo kominek z płaszczem wodnym, który będzie służył za dodatkowe ogrzewanie domu. Kominek na drewno raczej jest w pierwszej kategorii.

Montaż kominka na drewno

kominki z montażem na ŚląskuJako że mieszkam na Śląsku to liczyłam że to tak duży region i mieszka tu tyle osób, że musi być przynajmniej jedna firm oferująca to co chcę. Kominki z montażem na Śląsku to najlepsza opcja dla mnie. Przeglądałam foldery ofertowe różnych przedsiębiorstw. Miałam gotową wizję tego jak ma wyglądać mój kominek i nie zamierzałam niczego zmieniać. Dobry specjalista poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Wszystkim znajomym też mówiłam o tym kominku, żeby przekazali zapytanie do swoich znajomych i może ktoś tam będzie znał odpowiednią firmę. Tak dotarłam do wybranego przedsiębiorstwa. Sprawdziłam ich stronę internetową, oglądałam galerię kominków. Mieli dokładnie taki model jaki sobie wyobraziłam. Zajmowali się też instalacja kominków, robili kamienne obudowy. Gwarantowali że na miejscu sprawdzą czy ciąg powietrza w kominie jest wystarczający, drzwiczki bez problemu się otwierają i tak dalej. Z fachowcami bez prpblemu się dogadałam. Sami wychodzili z inicjatywą, odpowiadali na wszystkie pytania i rozwiewali wątpliwości. Byłam zdecydowana żeby to u nich zamówić swój kominek i im powierzyć jego montaż. Powiedzieli że zajmują się całością, to znaczy można u nich od razu kupić pasujące rury kominkowe, kratki, czy płyny do czyszczenia szyb. Dla mnie ważny był też zestaw szufelki ze zmiotką oraz pogrzebaczem, taki na metalowym stojaku. Kosztuje to grosze, a ładnie wygląda, a bez takich akcesoriów kominkowych dużo bym nie zrobiła. Podpisałam na miejscu umowę na całość, zapłaciłam i czekałam do czwartku, bo wtedy panowie od instalacji mieli najbliższy wolny termin w jakim mogli do mnie przyjechać. Aż tak mi się nie spieszyło więc przystałam na proponowany termin.

Kończąc rozważania, jestem zadowolona z tego że mam w domu upragniony kominek. Teraz w zimowe wieczory jest on niezastąpiony. Wrzucam kilka drew do kominka, mogę się przy nim wygrzewać, jak również patrzeć na trzaskający ogień. Czyszczenie kominka jest proste i robię to w zasadzie codziennie, żeby resztki popiołu nie zalegały. Chcę by kominek pozostał w jak najlepszym stanie.