You are currently viewing Koszty prowadzenia własnej firmy w Niemczech

Koszty prowadzenia własnej firmy w Niemczech

Niemcy to państwo przyjazne przedsiębiorcom. Właściciele firm oraz osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mogą liczyć na wiele udogodnień. Na duże ulgi podatkowe czekają zwłaszcza początkujący przedsiębiorcy, którzy dopiero rozkręcają swój biznes. Prowadzenie własnej firmy w tym kraju nie kosztuje wcale zbyt dużo. Nic zatem dziwnego w tym, że polscy przedsiębiorcy chętnie przenoszą się do Niemiec.

W Niemczech można z powodzeniem założyć firmę

ile kosztuje prowadzenie firmy w niemczechNasi zachodni sąsiedzi mają największą gospodarkę na świecie. Świetnie radzą sobie pod względem gospodarczym. Mowa oczywiście o Niemczech. Pomimo światowego kryzysu w kraju tym panuje dosyć dobra koniunktura. Można powiedzieć, że przedsiębiorcy maja tutaj dobre warunki do rozwoju. Polscy przedsiębiorcy często zastawiają się ile kosztuje prowadzenie firmy w Niemczech? Nie ulega wątpliwości, że koszty prowadzenia firmy u naszych zachodnich sąsiadów są znacznie niższe niż u nas. Przede wszytkim właściciele firm i przedsiębiorstw w Niemczech płacą znacznie niższe podatki. Kwota wolna od podatku jest stosunkowo wysoka. W razie potrzeby można postarać się o duże ulgi podatkowe. Wiele osób z pozytywnym skutkiem stara się o dofinansowanie własnej działalności w Niemczech. A zatem przedsiębiorcy w Niemczech zarabiają znacznie więcej. Oczywiście wiele zależy od tego, jak prowadzimy własny biznes. Niemieckie władze nie mają jednak w zwyczaju rzucać kłód pod nóg. Trzeba jednak pamiętać o rygorystycznym przestrzeganiu obowiązujących tutaj przepisów. W przeciwnym razie będziemy narażeni na wysokie kary. Podobnie jak w Polsce, niemieccy przedsiębiorcy płacą również podatek dochodowy oraz podatek od działalności gospodarczej. Trzeba również pamiętać o przesyłaniu odpowiednich formularzy do tamtejszego urzędu skarbowego. Co w przypadku osób, które niezbyt dobrze znają język niemiecki? Zawsze można skorzystać z pomocy tłumacza przysięgłego. Warto również skonsultować się z kancelarią prawną, w której pracują specjaliści znający się na prawie obowiązującym w Niemczech.

Każdy przedsiębiorca, który chce przenieść swoją firmę do Niemiec, powinien mieć świadomość obowiązujących tutaj przepisów. W Niemczech obowiązują tak zwane fazy podatkowe. Każdy młody przedsiębiorca musi sporządzić dokładny biznesplan oraz określić koszty prowadzenia działalności. Warto pewne kwestie dokładnie skonsultować z prawnikiem specjalizującym się w niemieckich przepisach. Wydaje się, że koszty prowadzenia działalności w Niemczech są znacznie niższe niż w Polsce.