Limit kilometrów przy wynajmie samochodu

Każda wypożyczalnia ma określony limit kilometrów, jaki możemy przejechać wynajętym samochodem. Możemy również znaleźć takie wypożyczalnie, których nie będzie żadnych limitów. Najczęściej jednak będziemy mieli do przejechania w ciągu dnia około 500 km i musimy się w tym limicie zmieścić, ponieważ później zostaną nam naliczone dodatkowe opłaty. Dla wypożyczalni samochodów jest to bardzo ważne, ponieważ o określonej liczbie przejechanych kilometrów będą oni wymieniać samochody na nowsze modele.

Czy samochody w wypożyczalni są ubezpieczone?

Wynajem samochodów na ŚląskuWszystkie samochody, które wypożyczamy z wypożyczalni są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo w cenę wynajmu najczęściej wypożyczalnia dolicza nam również dodatkowy pakiet ubezpieczeń na wypadek jakiegokolwiek uszkodzenia pojazdu. Niestety takie ubezpieczenie nie chroni nas z wielu niefortunnych zdarzeniach takich jak porysowanie karoserii czy też uszkodzenie podwozia. Jeśli więc wybieramy się na łąkę lub w góry i może się zdarzyć, że uszkodzimy samochód, to dobrze jest zakupić dodatkowe pakiety ubezpieczeń. Wykupić możemy wtedy ubezpieczenie na szyby oraz podwozie, a także koła, oraz dla wszystkich osób, które podróżują samochodem. Dobrze jest również zabezpieczyć się i zakupić ubezpieczenie od kradzieży. Bardzo popularna w ostatnim czasie stało się wynajem samochodów na Śląsku. Najczęściej tylko i wyłącznie przedsiębiorcy decydowali się na wynajęcie samochodu luksusowego lub sportowego, ponieważ musieli jechać na bardzo ważne wydarzenie biznesowe i chcieli się zaprezentować od jak najlepszej strony. Jednak w obecnych czasach samochody wypożyczalnia stały się tak tanie do wynajęcia, że coraz więcej klientów w prywatnych również decyduje się, aby wynająć auto. Wcześniej mogliśmy zauważać jak tylko pary młode wynajmują auto z wypożyczalni, aby pojechać do kościoła oraz z kościoła na wesele, ale w dzisiejszych czasach przy jakiejkolwiek awarii swojego własnego auta, wiele prywatnych osób wybiera wynajem samochodów. Zawsze przed wynajęciem auta powinniśmy dokładnie przeczytać umowę i sprawdzić, czy znajdują się tam wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące wynajmu.

Dlaczego musimy mieć podpisaną umowę zawsze przy sobie? Na wypadek jakichkolwiek kontroli na przykład policji musimy pokazać umowę wynajmu samochodu, ponieważ daje nam ona prawo użytkowania pojazdu, które nie jest aktualnie naszym własnym samochodem. Standardowe samochody będziemy mogli mi pożyczyć już od 40 zł na dzień, ale te najbardziej luksusowe kosztują nawet 800 zł za dzień. Jednak luksusowe pojazdy wynajmowane są zazwyczaj do ujęć w filmach.