Magia chwil – profesjonalna fotografia ślubna

5 lat temu ja- zwariowana artystka i freelancerka poznałam pewnego inżyniera, który okazał się być moją bratnią duszą. Jakiś czas później zaczęliśmy wspólnie podróżować i w ten sposób zaraziłam go swoją pasją do fotografii. Niejednokrotnie później kłóciliśmy się o aparat, ponieważ oboje pokochaliśmy zdjęcia.

Połączeni fotograficzną pasją

fotografia ślubna w RzeszowieJednakże dla efektów, które później mieliśmy okazję wspólnie oglądać na ekranie komputera i dopracowywać w programach graficznych warto było od czasu do czasu podzielić się sprzętem. Wspólny cel, ale dwa różne punkty patrzenia na świat zainspirowały nas do otworzenia studia fotograficznego. On kupił swój aparat, ja zainwestowałam w obiektywy i jakiś czas później stworzyliśmy bloga, fun page oraz profil w mediach społecznościowych, gdzie mogliśmy dzielić się naszą pasją do zdjęć z innymi. Dziś fotografia ślubna w Rzeszowie jest tym, co na co dzień napędza nas do działania. Odkrywanie nowych miejsc do klimatycznych plenerów ślubnych pozwala nam realizować nawet najbardziej szalone sesje, a nowe trendy fotograficzne rozwijają naszą kreatywność oraz podsuwają coraz to nowe pomysły do zdjęć. Plenery, zdjęcia studyjne czy reportaże z domu i ceremonii uwrażliwiły nas na piękno i emocje, które staramy się oddawać w każdym kadrze. W swojej pracy fotografujemy głównie ludzi, dlatego do zdjęć portretowych stosujemy przede wszystkim obiektywy stałoogniskowe 50 oraz 85mm, z uwagi na duże możliwości ustawień przysłony, która pozwala sprostać naszym oczekiwaniom nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych wtedy, gdy posługujemy się przede wszystkim malowaniem światłem zastanym. Chcąc uzyskać bardziej kontrastowe plany zdjęciowe posiłkujemy się lampami reporterskimi, blendami lub softboxami, które umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów oświetleniowych za pomocą rozproszenia światła czy też jego kierunkowania w sposób punktowy. Moją specjalnością jest przede wszystkim detal oraz zabawa różnymi, niekonwencjonalnymi źródłami światła takimi jak zimne ognie czy oświetlenie LED. Fotografię szczegółu wykorzystuję przede wszystkim w trakcie reportażu związanego z przygotowaniami do ceremonii oraz w trakcie samej głównej uroczystości.

Portrety oraz zapisywanie na fotografiach emocji oraz magii chwil to pasja mojej drugiej połówki. Te dwa, czasami skrajnie różnie sposoby postrzegania tych samych pejzaży w połączeniu pozwalają uzyskać niepowtarzalne efekty sesji ślubnych, które będą towarzyszyć wszystkim parom, którym mieliśmy szansę towarzyszyć w tym szczególnym dniu przez długie lata.