Maty i meble wiklinowe

Tradycyjna wiklina jest zrobiona z wierzby. Bardzo szybko rośnie, w przeciwieństwie do tradycyjnej wierzby, wygląda raczej jak krzew. Wyrasta z poziomu gruntu i wycinana jest co sezon, dzięki czemu jest produktem przyjaznym dla środowiska. Kiedyś były lakierowane, aby wyglądały na ciemniejsze, ale teraz się je gotuje, aby uzyskać takie same wyniki, ale przy bardziej naturalnym procesie produkcji.

Czym jest wiklina?

mata wiklinowaWiklina rośnie obficie na całej półkuli północnej, ale w rzeczywistości pochodzi z Chin. Produkty związane z wikliną są głównym źródłem dochodu dla mieszkańców wielu wsi, więc jest to dobre również dla szerszej społeczności. Wierzba jest tam uprawiana na jesieni, skąd pochodzi jej nazwa, Autumn Willow. Chociaż istnieje wiele rodzajów wikliny na rynku, często lepiej jest zapłacić więcej za dobry typ ze względu na jej wytrzymałość i elastyczność. Najbardziej atrakcyjnym aspektem mebli z wikliny jest sposób, w jaki wygląda. Mata wiklinowa, jak każdy inny element jest po prostu splotem odpowiedniego materiału. Splot wiklinowy nie jest subtelny, chwyta oko niemal natychmiast. Jego stylowe kontury podkreślają pomieszczenie, przyciągając uwagę od wzorów na ścianie do wzorów w meblach. Tego rodzaju wygląd nie jest uzyskiwany przez przypadek. Tworzenie mebli z wikliny jest bardzo przemyślanym i pracochłonnym procesem, a jest to proces, który od samego początku wymaga wykwalifikowanego producenta mebli z wikliny. Wybór odpowiednich materiałów to krok pierwszy w długiej linii kroków, które idą do tworzenia mebli z wikliny. Oczywiście splot wiklinowy nie pojawia się przypadkowo. Wiklinowe tkactwo to umiejętność przekazywana z pokoleń sięgających starożytnego Egiptu i innych krajów, ale nie jest to coś, co ludzie naturalnie przyswajają. Aby poradzić sobie z wiklinowym splotem, potrzeba dużego stopnia umiejętności. Zgodnie z tradycyjną definicją, splot wiklinowy to po prostu tkane włókno, które jest uformowane, aby stworzyć coś sztywnego na przykład meble i inne przedmioty, takie jak kosze. Jak wiadomo, wiklina nie jest materiałem, zamiast tego jest wynikiem tkania materiału w celu utrzymania jednolitego kształtu.

Przy prawidłowym obchodzeniu się i dbaniu o elementy i meble wiklinowe, wiklina utrzyma swój kształt dobrze przez wiele lat, mimo że jest bardzo lekka, co jest w pierwszej kolejności zaletą wiklinowych mebli. Z wikliny tworzy się przedmioty do użytku wewnętrznego, ale także do ozdoby i zwiększenia funkcjonalności ogrodów oraz tarasów.