Miękkie kocyk dla dziecka

Kobieta, która wkrótce ma się stać matką, na kilka miesięcy przed rozwiązaniem, kompletuje wyprawkę dla noworodka. Większość rzeczy stanowią ubrania, z których maluch szybko wyrośnie, ale potrzebne są też produkty, które będą dziecku służyć przez dłuższy czas. Mowa tu o łóżeczku, wózku, czy niezbędnej pościeli. Trzeba mieć odpowiednio wcześnie zrobiony zapas różnych okryć, pieluszek, czy kocyków, które będą przydatne w lecie i zimie.

Z czego są uszyte kocyki minky?

miękkie kocyki minkyPrzyszła mama z pewnością długo się zastanawia nad zakupem niezbędnych produktów dla swojego dziecka, gdyż na rynku jest ich bardzo duży wybór. Nie wszystkie jednak mają taką samą jakość i są potrzebne. Na pewno nie może zabraknąć łóżeczka, w którym maluch będzie spał i odpoczywał, ale także wózka będącego jego środkiem transportu przez pierwsze trzy, cztery lata życia. W łóżeczku poza materacem, potrzebna będzie pościel i jakieś przykrycie. Najlepsze będą miękkie kocyki minky, które są uszyte z dwóch rodzajów materiałów. Nadają się do przykrywania dziecka o każdej porze roku, ponieważ są dostępne w wersji bez wypełniania i z wypełnieniem o przynajmniej dwóch rodzajach grubości. Kocyki minky są wykonane z ciepłego polaru pokrytego małymi, półokrągłymi wypustkami, a z drugiej strony jest miękka bawełna. Polar zapewnia utrzymanie temperatury ciała w chłodne wieczory, a bawełna charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza i świetnie chłonie wodę, więc się nadaje do przykrycia dziecka latem. Kocyk ma rozmiar siedemdziesiąt pięć centymetrów na sto dziesięć centymetrów i z powodzeniem pasuje do każdego dziecięcego łóżeczka. Na lato najlepsze są kocyki bez wypełniania, a na jesień i zimę, mamy do wyboru wypełnienie z miękkich kuleczek silikonowych, albo specjalnej waty, dostępnej w różnych grubościach. Kocyk może służyć do zawijania niemowlaka w celu jego unieruchomienia, otulania, lub po prostu przykrywania. Do wózka znajdziemy kocyki minky w nieco mniejszym rozmiarze, ale wykonane z takich samych materiałów.

Taki produkt świetnie się nadaje na prezent dla noworodka, czy niemowlaka. Mogą go wręczyć dziadkowie, albo najbliższa rodzina. Na pewno będzie przydatnym produktem, bo zawsze lepiej mieć więcej kocyków ze względu na fakt, że małe dzieci często się brudzą i ulewają pokarm. Piorąc jeden kocyk, drugi zawsze będziemy mieli w zapasie. Jest on wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów i można go bez problemowo prać w pralce w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Kocyk z każdej strony ma inny kolor i wzór.