Mój sposób na przechowywanie zbędnych rzeczy

Mieszkając w niewielkim mieszkaniu nie można sobie pozwolić na składowanie mniej potrzebnych bądź chwilowo zbędnych rzeczy. Ja tak właśnie mieszkam, na powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Mniejsze mieszkanie wcale nie oznacza mniejszej ilości rzeczy, które się posiada. Znalazłem sposób na to, żeby nie musieć niczego wyrzucać. A należę do tych ludzi, którzy uważają, że wszystko może się kiedyś przydać. Dlatego właśnie musiałem wymyślić jakieś rozwiązanie, żeby zbędnych w danej chwili rzeczy nie wyrzucać.

Wszystko przechowuje w wynajętym boksie magazynowym

przechowywanie rzeczy w PoznaniuPoszukałem w mojej okolicy powierzchni, którą mógłbym wynająć jako taki swój własny magazyn. W bloku, w którym mieszkam nie ma piwnic, dlatego nawet niewielki garaż w pełni by mnie satysfakcjonował. Szukając czegoś do takiej roli trafiłem na ogłoszenie wynajmu boksów magazynowych. Można w nich przechowywać wszystkie swoje rzeczy w ramach pojemności takiego boksu. To doskonałe rozwiązanie, jak się potem sam przekonałem. Teraz mogę powiedzieć, że przechowywanie rzeczy w Poznaniu jest bardzo proste nawet wówczas, kiedy ma się ich całkiem sporo. Wynajmowaniem takich boksów magazynowych zajmuje się prywatna firma. Ja wybrałem dla siebie powierzchnię czterech metrów kwadratowych i mogę powiedzieć, że jest to optymalna powierzchnia na wszystkie moje graty. I teraz nie muszę się przejmować tym, że coś będzie zajmować moją powierzchnię mieszkalną. Wynajęcie takiego boksu kosztuje mnie kilkaset złotych miesięcznie, a za mały garaż musiałbym zapłacić o wiele więcej. Poza tym boksy są pilnowane i monitorowane, więc mogę w nich przechowywać nawet bardzo wartościowe przedmioty. Tak sobie myślę, że kiedyś zorganizuję chyba jakąś magazynową wyprzedaż, tak jak można to obejrzeć na tych amerykańskich programach o licytowaniu magazynów. W każdym razie na chwilę obecną to jest właśnie mój sposób na przechowywanie rzeczy, które w domu mi nie są potrzebne. Teraz nie są potrzebne, ale to nie znaczy, że za chwilę znowu się nie przydadzą.

Mieszkając w bloku bez piwnicy musiałem sam znaleźć miejsce dla wszystkich rzeczy, które w tej chwili mi się nie przydają. Postanowiłem znaleźć jakiś garaż do wynajęcia, ale na szczęście zobaczyłem reklamę boksów magazynowych do wynajęcia. Wynająłem taki boks i przechowuje w nich wszystkie swoje szpargały. Sama idea wynajmowania takich niewielkich powierzchni magazynowych wzięła się od zwierząt zwanych kangurami. Przechowywanie czegoś i pilnowanie tego kojarzy się właśnie z tym zwierzęciem.