Montaż dachu z trzciny

Budowa własnego domu nie jest łatwa. Należy się do niej dobrze przygotować i przede wszystkim załatwić wszystkie formalności. Łączy się to również ze zdobyciem pozwolenia na budowę, a także z dostosowaniem zabudowania do danego terenu i warunków, jakie na nim panują. Jednak nie trzeba się zniechęcać. Wszystko można szybko zorganizować, wystarczy tylko skupić się i przygotować na różne ewentualności. W ten sposób nic nas nie zaskoczy i najważniejsze rzeczy zostaną szybko zrobione.

Zalety dachu ze strzechy

dach z trzciny cenaObecnie wiele osób chce stosować naturalne produkty do budowy domu. W ten sposób nie zużywa się tyle plastiku, który bardzo długo się rozkłada. Jednym z najpopularniejszych jest trzcina. Oczywiście tworzy się z niej dach. W dawnych czasach również ją wykorzystywano. Z pewnością nasze babcie i dziadkowie pamiętają takie gospodarstwa, czy też sami mieszkali w takich domach. Z pewnością bardzo się wyróżniają i tworzą niepowtarzalny klimat. Tak samo, jak kilkadziesiąt lat wcześniej, najczęściej można spotkać je na wsi. Niektóre osoby specjalnie się tam przenoszą, by wybudować własny dom i wychować dzieci. Montaż tego typu konstrukcji nie jest trudny jednak muszą wykonać go doświadczone osoby, które dokładnie wszystko zabezpieczą. Decydując się na dach z trzciny cena nie powinna być problemem. Obecnie coraz więcej firm posiada ten materiał, więc jest on dość łatwo dostępny na rynku i można wybrać ofertę, która najbardziej nam pasuje. Montaż rozpoczyna się oczywiście od instalacji więźby. Kiedy szkielet jest już na swoim miejscu i jest odpowiednio zabezpieczony można rozpocząć układnie strzechy. Zakupione wiązki rozcina się i równomiernie układa na całej konstrukcji. Potem stopniowo trzeba je przybijać. Żeby wszystko dobrze się trzymało do końcowego etapu montażu używa się specjalnego drutu chromoniklowego. Oczywiście należy pamiętać również o zabezpieczeniu kominów, które powinny znajdować się w odpowiedniej odległości od trzciny. W ten spam sposób należy postąpić, jeśli ma się okna na poddaszu. Kiedy wszystko zostało już zamontowane i zabezpieczone można cieszyć się nowym dachem. Należy tylko pamiętać o jego regularnej konserwacji. Dzięki temu będzie mógł służyć nawet przez osiemdziesiąt lat.

Montaż dachu ze strzechy nie jest skomplikowany. Jednak muszą wykonać go doświadczone osoby. Trzeba również pamiętać, by dbać o całą konstrukcję. Oprócz wspomnianej już konserwacji należy sprawdzać ją również po burzach, czy też ulewnych deszczach i oczyszczać z gałęzi, a także liści. Wystarczy użyć do tego grabi lub szczotki i robić to delikatnie, by trzcina nie odpadła.