Niedomykające się okna napraw przed zimą

 

Okna pcv są najczęściej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie. Są wybierane o wiele częściej, aniżeli okna drewniane. Wynika to z ich praktyczności i bardzo łatwego utrzymania w czystości. Okna plastikowe są też dużo tańsze od tych drewnianych. Nic więc dziwnego, że wybierane są zarówno przez indywidualnych inwestorów jak i przez deweloperów. Plastikowe okna mogą jednak ulegać pewnym rozprężeniom, w zależności od różnic temperatur, jakim są poddawane. Po jakimś czasie trzeba je wyregulować.

Okna do naprawy czy regulacji?

naprawa okien pcv poznańJeśli w swoich oknach pcv zauważymy pewne problemy z domykaniem to nie musimy się tym w ogóle martwić. To nie jest żadna usterka ani wada fabryczna. Tak się po prostu dzieje, że materiał z którego okna są wykonane niezauważalnie się odkształca. Może to mieć wpływ na płynność zamykania i otwierania takich okien. Jeśli skrzydło okna przesunie się chociaż o minimetr to już może się pojawić lekki opór przy jego otwieraniu i zamykaniu. Wówczas potrzebna będzie naprawa okien pcv Poznań a dokładnie to ich regulacja. Bo w praktyce nie potrzeba żadnej większej naprawy a jedynie wyregulowania okiennic specjalnymi kluczykami. Samemu nie warto się za to zabierać, bo nie jest to łatwe. Lepiej wezwać serwis do okien. Oczywiście, jeśli w między czasie w oknach pojawi się jakaś inna usterka to również przy tej okazji serwisant może ją naprawić. Natomiast okna najlepiej jest wyregulować przed okresem zimowym. To właśnie w trakcie mrozu okna mogą delikatnie zmieniać swój rozmiar. Materiał, z którego są wykonane poddaje się temperaturze i to jest całkowicie naturalny proces. Jak taki proces przebiega można zobaczyć w przypadku metalowej furtki. W trakcie upalnych dni będzie się ją domykać ciężej, a przy mrozie będzie chodziła o wiele luźniej. Chociaż różnica w otwieraniu i zamykaniu jest odczuwalna to zmiana i odkształcenie materiału jest niewidzialna gołym okiem. I tak samo jest w przypadku okien, które trzeba wówczas poddać dodatkowej czynności serwisowej, jaką jest ich regulacja.

Wyregulowanie okien pcv to prosta naprawa, którą możemy zlecić serwisowi. Samemu ta prosta regulacja może zająć o wiele więcej czasu niż powinna. A serwisanci mają do tego niezbędną wiedzę i odpowiednie narzędzia. Każdy salon, który sprzedaje okna pcv oferuje również ich serwis. Trzeba jedynie zadzwonić i umówić się na konkretny dzień. Koszty takiego serwisu są symboliczne, ale trzeba się liczyć z tym, że pod względem terminów priorytetem dla serwisów są montaże a dopiero potem ewentualne naprawy.