You are currently viewing Niestandardowe przewody komputerowe

Niestandardowe przewody komputerowe

Oszczędności i wybór niesprawdzonego sprzętu nie zawsze przynosiły oczekiwane efekty, o czym przekonaliśmy się niedawno podczas zakupu nowych monitorów do sali turniejowej. Nie były one najgorszej jakości i całkiem dobrze sprawdzały się podczas zawodów gamingowych, aczkolwiek posiadały jedną zasadniczą wadę. Wszystkie były bowiem utrzymane w bardzo niestandardowym układzie okablowania, który wykluczał użycie najbardziej rozpowszechnionych przewodów SVG czy HDMI. Musieliśmy więc w takowe zaopatrzyć się jak najszybciej.

Niestandardowe okablowanie do monitorów komputerowych

tanie przewody vga z KrakowaNiewiele sklepów w naszej okolicy miało potrzebne nam okablowanie w ofertach, gdyż było ono bardzo nietypowe. Przede wszystkim wymagało użycia wtyczek przejściowych, umożliwiających podpięcie monitorów do nowoczesnych kart graficznych, aczkolwiek w tym samym celu mogły również być wykorzystane kable już posiadające przejściowe wtyczki lub przepięcia, które były znacznie lepiej przystosowane do pracy w niestandardowej infrastrukturze, i zazwyczaj były o wiele trwalsze od układów przejściowych, mogących łatwo ulec awarii. Zamiast tracić czas na poszukiwania w lokalnych sklepach komputerowych, zamówiliśmy bardzo dobre choć tanie przewody VGA z Krakowa, ze sklepu mającego w ofercie bardzo dużo nietypowych części komputerowych, przeznaczonych do użytku z niszowym sprzętem. Mimo niskiej ceny, przewody nie miały słabej jakości, gdyż należały do serii okablowania szerokopasmowego, dostosowanego do przesyłania danych z największą szybkością, oraz konwersji z formatu obsługiwanego przez karty graficzne na dane odczytywane w monitorach. Zakupione okablowanie było również w całości izolowane i chronione przed zawilgoceniem, a otoczka z syntetycznej tkaniny nie miała tendencji do twardnienia czy odkształcania się po wygięciu, więc dobrze zapobiegała uszkodzeniom przewodów, powstającym właśnie z powodu nadmiernego wygięcia okablowania. Sklep w którym zamawialiśmy owe przewody, natomiast, okazał się być jednym z niewielu punktów które sprzedają właśnie tego rodzaju wyposażenie komputerowe.

Po przejrzeniu oferty okazało się bowiem, iż w jej skład wchodzą najbardziej niespotykane podzespoły i części zamienne zarówno do urządzeń niereferencyjnych, jak i całkowicie odmiennych od ogólnie przyjętego standardu. W razie potrzeby było to więc bardzo pewne miejsce do zakupu każdego potrzebnego elementu do komputera złożonego z podzespołów pochodzących od niszowych, niesprawdzonych producentów, a na dodatek po bardzo niskiej cenie.