Nowe fotele dla graczy

Rynek gier komputerowych rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Gry stały się jednym z głównych polskich towarów eksportowych wysokiej jakości. Rzesze graczy spędzają dziennie wiele godzin przed ekranami swoich komputerów, ogrywając najnowsze światowe tytuły. Warto, by zadbali przy tym o swoje zdrowie i dobro kręgosłupa

Profesjonalny fotel dla gracza

obrotowe fotele gamingoweDługie godziny spędzone w pozycji siedzącej mogą przyczynić się do szeregu zwyrodnień kręgosłupa i problemów bólowych. Nieprawidłowa, utrwalana postawa może przynieść fatalne skutki dla zdrowia i samopoczucia. By chronić graczy i zapewnić im wygodę światowe marki zaprojektowały specjalne obrotowe fotele gamingowe, które można w pełni dostosować do potrzeb wymagających użytkowników. Ergonomiczne kształty obszyte materiałem tekstylnym, bądź skórą naturalną lub sztuczną, regulowane podłokietniki, wysokość krzesła i kąt odchylenia jest do dyspozycji każdego użytkownika takiego sprzętu. Do zestawów dołączone są zwykle również wygodne poduszki przeznaczone do ochrony części lędźwiowej, która jest szczególnie narażona na ból oraz poduszka mocowana na wysokości karku i głowy pozwalają na odprężenie i odpoczynek przed komputerem. Ciekawym faktem jest też to jak szerokie grono osób korzysta z takich foteli. Nowoczesne firmy dostrzegły zalety takich foteli i zakupiły je do swoich biur, gdzie pracownicy spędzają również wiele godzin przed komputerami w jednej pozycji. Szczególnie dotyczy to pracowników branży it, informatyków, sieciowców i programistów. Profesjonalne drużyny esportowe posiadają w siedzibach swoich organizacji jedne z najbardziej zaawansowanych modelów foteli, często spersonalizowanych, zapewniających sportowcom niesamowitą wygodę i wysoki komfort pracy. Siedziska stylizowane są na podobiznę foteli samochodów wyścigowych. Ceny kształtują się na różnych poziomach. Podstawowe modele oscylują w granicach 400 – 500 złotych. Wpływ na cenę mają materiały użyte do wykonania całości, jakość obicia, wypełnienie oparcia i siedziska, zakres ruchomości podłokietników a kończąc na personalizowanych wstawkach na zamówienie, takich jak wszyty pseudonim zawodnika, pod którym pojawia się na serwerach. Kółka do jeżdżących foteli mogą być wykonane z nylonu, bądź kauczuku, lub spotkać można również totalny ich brak przy fotelach dedykowanych do gier wyścigowych, które mają wzmocnioną stabilność i pozwalają poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy a ceny takich specjałów przekraczają nawet 8 tysięcy złotych.

Pracując przed komputerem, bądź relaksując się i odpoczywając przy wirtualnej rozrywce pozwólmy naszym plecom na odpoczynek, jaki mogą zaoferować specjalnie projektowane siedziska. Odczuwalne różnice między zwykłymi krzesłami biurowymi a krzesłami gamingowymi mówią same za siebie. Warto zainwestować w zdrowe ułożenie ciała i brak bólu.