You are currently viewing Nowoczesne klawiatury ze wzmocnioną obudową

Nowoczesne klawiatury ze wzmocnioną obudową

Jednym z najczęściej wspominanych mankamentów, dotykających klawiatur dla graczy była niska wytrzymałość i bardzo szybkie zużycie. Niektóre klawiatury, bowiem, były niezbyt przemyślane pod kątem odporności na uszkodzenia, zwłaszcza jeśli były to modele minimalistyczne, czasem nie posiadające tradycyjnej obudowy. Mimo wszelkich dodatków, jakie cenili gracze, nie były one więc zbyt popularne, zwłaszcza wśród zawodowych gamerów, preferujących sprzęt odporny i solidny.

Wytrzymałe klawiatury dla profesjonalnych graczy

trwałe klawiatury mechaniczneJedną z odmian klawiatur, które coraz częściej były używane przez zawodowych graczy, były modele z obudowami stalowymi. Były to stosunkowo nowe klawiatury, od niedawna wprowadzone do sprzedaży, aczkolwiek po krótkim czasie zostały one uznane za najbardziej trwałe klawiatury mechaniczne obecnie będące w użyciu. Od odpowiedników wykonanych z tworzyw sztucznych różniły się przede wszystkim wyglądem, gdyż płyty owych klawiatur często były o wiele większe, aczkolwiek układ klawiszy był ułożony o wiele bardziej ergonomicznie niż w przypadku zwykłych modeli. Modele z metalowymi obudowami posiadały również o wiele bardziej atrakcyjny wygląd, często upodabniany do kształtów wojskowych myśliwców lub futurystycznych pojazdów, z matową powierzchnią i wyraźnymi geometrycznymi kształtami. Był to wygląd nowoczesny i niespotykany, więc od razu przyciągnął grono entuzjastów, ceniących imponujące wykończenie klawiatury. Ich największą zaletą była jednak wytrzymałość. Stal z której wykonane były obudowy, a czasem również i same klawisze była o wiele bardziej odporna na nawet najmocniejsze uderzenia i dobrze chroniła wewnętrzną płytę klawiatury przed uderzeniami i nadmiernymi wstrząsami. Znosiła dobrze nawet najbardziej brutalne traktowanie, nie wykazując nawet najmniejszych śladów zużycia po długim czasie użytkowania. Dodatkowo, płyta klawiatury była osłonięta silikonową warstwą ochronną, zapobiegającą dostaniu się na płytę kurzu czy wody.

Chroniła więc przed zalaniem, co było dość częstą przyczyną awarii klawiatur, oraz umożliwiała o wiele łatwiejsze czyszczenie, gdyż owa warstwa była bardzo łatwa do zdjęcia w celu konserwacji. Nie ograniczała ona jednak w żaden sposób sterowania klawiaturą, ani też nie przeszkadzała w korzystaniu z podświetlenia, posiadając matową powierzchnię, nie odbijającą światła mogącego przeszkadzać w grze lub w pracy. Niektóre modele były również złożone bez użycia śrub, ułatwiając szybkie rozmontowanie klawiatury w razie potrzeby konserwacji czy dokonywania drobnych napraw.