Nowoczesny obraz w doskonałej ramie tekstylnej

Nowoczesny obraz w doskonałej ramie tekstylnej

Chciałam odczarować nudny wygląd mojego niedawno kupionego pokoju. Gdy się wprowadziłam do mieszkania zastałam puste ściany, które aż prosiły, by je przyozdobić zdjęciami w ramkach i nowowczesnymi obrazami. Z zamiłowania jest malarzem-amatorem, dlatego nie zwlekałam długo, zanim postanowiłam działać. 

Rama tekstylna najlepsza dla obrazu na materiale

doskonałe ramy tekstylneJestem specjalistką w różnego rodzaju robótkach ręcznych, ale jeżeli chodzi o malowanie farbą po płótnie, nie idzie mi to zbyt dobrze. O wiele lepiej wychodzi mi umieszczanie ozdób i gotowych wzorów na różnego typu przedmiotach, niż malowanie ich od ręki. Mój pokój znajduje się od północnej strony, dlatego przyda mu się nieco ożywienia, a że wokół bloku, w którym mieszkam mam do dyspozycji park, nie muszę narzekać na brak spokoju i ciszy. Chcąc przenieść te piękne widoki, zapragnęłam naciągnąć obrazy przedstawiające majestatyczny las, które udało mi się zakupić przez Internet, a które to obrazy są naniesione na tekstyl, na odpowiednią ramę. Okazało się, że doskonałe ramy tekstylne mogę kupić u swojego znajomego, który zajmuje się sprzedażą tego typu produktów. Nie wiedziałam, że jego firma zajmuje się także ramkami do obrazów i produkcją ścian tekstylnych, dlatego zostałam przez niego miło zaskoczona. Mam ogromne szczęście, bo dzięki temu, że kolega ma wiele wzorów ram tekstylnych, zaoferował mi również, że wykona tyle ram i ramek, ile będę chciała, nawet jeżeli miałyby one być robione specjalnie dla mnie, bo nietypowych rozmiarach. Bardzo się z tego powodu ucieszyłam, bo już miałam w głowie projekt mojego wymarzonego pokoju, w którym, na każdej ścianie znajduje się taki trwały i piękny obraz, a na szafkach i półkach widnieją inne widoczki, które są przeniesione z realu na obraz tą samą techniką, ale w o wiele mniejszych ramach tekstylnych. Te, które już teraz kupiłam u niego stacjonarnie są naprawdę dobre i myślę, że nie będzie problemu z naciągnięciem obrazu ani z jego powieszeniem na ścianie. Każda z ramek jest srebrna, bo wykonana z aluminium. Zdecydowałam się na standardowe, proste kąty, choć kolega miał także okrągłe zakończenia. Ramka przypomina szczotkowatą stal, ale dzięki zastosowaniu anodowego materiału, ramki nie są takie ciężkie. Przy nakładaniu obrazu obawiałam się, że poplamię swoimi odciskami palców obraz, ale na szczęście całość wyglądała bardzo estetycznie i wyjątkowo. 

Cieszę się, że za pomocą kilku tricków udało mi się ubarwić pokój. Teraz o wiele milej będzie mi wracać po pracy do swoich własnych czterech kątów. Dobrze jest mieć własny pokój, takie miejsce na ziemi, gdzie nikt nie ingeruje w to, co ma się na ścianach, nawet jeżeli są to nowoczesne obrazy naniesione na ramy tekstylne.