Odżywione włosy dzięki kuracji keratynowej

Kobiety chcąc mieć pięknie ułożone włosy poddają je różnym zabiegom modelującym, które osłabiają włosy. Częste używanie prostownicy, lokówki oraz suszarki źle wpływa na włosy. Stosowanie różnego rodzaju lakierów, pianek i innych produktów służących do stylizacji włosów również bardzo źle wpływa na ich kondycję.

Zaskakujące efekty kuracji keratynowej

kuracja keratynowaŹle traktowane włosy nie wyglądają ładnie. Są matowe, pozbawione blasku i łamią się. Włosy takie są trudne do ułożenia i często wypadają. Kobiety starając się zapobiegać skutkom niewłaściwej stylizacji, kupują różnorodne odżywki oraz maski na włosy. Niestety często zdarza się, że te środki nie pomagają lub ich efekty są niewystarczające. Kruche i łamliwe włosy sprawiają, że nasz wygląd traci na atrakcyjności. Każda kobieta chce mieć zadbane, piękne oraz lśniące włosy. Źle na wygląd naszej czupryny wpływa również gorąca woda oraz promienie słoneczne. Osłabia cebulki włosów również mocne wiązanie ich gumką. Istnieje prosty sposób na poprawę kondycji naszych włosów. Skutecznym sposobem jest kuracja keratynowa, która polega na wypełnieniu ubytków włosa keratyną. Keratyna jest podstawowym budulcem włosów, skóry i paznokci. Jeśli jej poziom obniża się, włosy tracą zdrowy wygląd. Nic zatem dziwnego, że keratynę można znaleźć w wielu produktach do włosów. Uzupełnienie tego budulca sprawia, że włosy są odżywione oraz mocniejsze. W efekcie nie są już łamliwe, nabierają blasku i wyglądają na zdrowsze. Zabieg keratynowy można zrobić samodzielnie w domu kupując odpowiednie produkty. Jest wtedy tańszy niż w salonie fryzjerskim. Zajmuje jednak trochę czasu i jest skomplikowany, potrzebna jest do niego prostownica. Jeśli przerasta nas to zadanie, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera. Niestety zabieg nie jest tani. Jego koszt wynosi kilkaset złotych, zależy od długości naszych włosów i stopnia ich zniszczenia. Decydując się na niego trzeba uzbroić się w cierpliwość, bowiem spędzimy u fryzjera kilka godzin. Bezpośrednio po zabiegu nie można myć włosów i należy unikać wilgoci. Nie wolno wychodzić z domu, kiedy pada deszcz. Pierwsze mycie po zabiegu najlepiej jest wykonać w salonie fryzjerskim, co często jest wliczone w cenę zabiegu. Kuracja keratynowa nie jest niestety tanią przyjemnością, jednak jej efekty są zaskakujące. Włosy wyglądają pięknie, są lśniące, odżywione i przyjemne w dotyku.

Chcąc wyglądać ładnie i posiadać idealną fryzurę musimy być przygotowane na spore wydatki. Wysokiej jakości kosmetyki do włosów nie należą do najtańszych, ale są konieczne, by móc cieszyć się zadbanymi włosami. Jeśli posiadamy możliwości finansowe warto poddawać się systematycznie różnym zabiegom w salonach fryzjerskich, bowiem działają one doskonale na zniszczone włosy.