Płyty warstwowe PIR

Nowoczesne budownictwo dużych obiektów gospodarczych zupełnie odeszło od tradycyjnych technologii murowanych. Po pierwsze jest zbyt kosztowne, a po drugie bardzo czasochłonne. Wiadomo w biznesie, że czas to pieniądz. Dlatego też do głosu doszły nowe technologie budowlane umożliwiające na minimalizowanie wszystkich kosztów oraz czasu stawiania obiektu. Jak się okazuje wspaniałym budulcem są płyty warstwowe spełniające wszystkie wymagania inwestorów. Płyty warstwowe to złożone dwóch warstw blachy i warstwy izolacji panele, które w systemowy sposób można montować na dachach, ścianach zewnętrznych i wewnętrznych.

Znakomite płyty warstwowe PIR

płyty izolacyjne pirKonstrukcje z płyt warstwowych to obecnie jedna z najszybszych i najekonomiczniejszych technologii. Jednym z rodzajów płyt warstwowych są płyty izolacyjne PIR o bardzo dobrych parametrach izolacji termicznej i akustycznej. Nazwa PIR pochodzi od poliuretanowego rdzenia, który stanowi wypełnienie izolacyjne pomiędzy okładzinami. Produkcja płyt warstwowych PIR opiera się na blachach gładkich, falistych lub trapezowych, które stanowią tzw. okładziny oraz na sztywnej piance poliuretanowej stanowiącej rdzeń. Proces łączenia wszystkich komponentów w płytę warstwową odbywa się w cyklu linii produkcyjnej. Producenci używają do produkcji płyt izolacyjnych pianki poliuretanowej o różnych grubościach w celu uzyskania warstwy płyty odpowiedniej dla danej konstrukcji. Chodzi o dobranie właściwej dla inwestora klasy izolacji termicznej. Aby zapewnić możliwość kompleksowej obsługi inwestycji budowlanej z linii produkcyjnych schodzą zarówno płyty dachowe jak i ścienne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Do produkcji płyt warstwowych dachowych i ściennych zewnętrznych używa się okładzin (blach) zabezpieczonych w sposób szczególny przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mniej rygorystycznie podchodzi się do okładzin płyt na ściany wewnętrzne. Układanie płyt warstwowych odbywa się za pomocą przygotowanego na płytach systemu montażowego. W niektórych przypadkach płyty dachowe mogą zostać ułożone jako elewacja zewnętrzna. Podobny gotowy system montażu występuje w przypadku ścian wewnętrznych. Płyty warstwowe PIR przeznaczone do budowy ścian wewnętrznych bardzo często układa się również na podsufitkach i sufitach. Producenci oferują płyty izolacyjne PIR w wielu różnych kolorach. Płyty warstwowe PIR są niepalne.

Podstawową zaletą płyt warstwowych PIR jest ich bardzo dobra klasa izolacji i dlatego są tak chętnie wykorzystywane przez inwestorów. Zaletą płyt warstwowych jest to, że z powodzeniem można je łączyć z innymi technologiami budowlanymi. W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii budowlanych obiekty z płyt są lekkie i można je posadowić na gruncie o mniejszej zwięzłości. Bardzo ważne jest też to, że wybudowany z płyt obiekt nie wymaga nakładów na remonty i naprawy. Budując z płyt warstwowych otrzymamy konstrukcję energooszczędną. Całą listę zalet można wymieniać długo. Najlepiej odwiedzić strony internetowe producentów i zapoznać się z opisem poszczególnych produktów.