You are currently viewing Polecane komory hiperbaryczne

Polecane komory hiperbaryczne

Myślę, że nie ma wśród nas osoby, która nie zdawałaby sobie sprawy z tego jak istotną wartością jest zdrowie. Nie bez powodu mówi się, że jest ono najważniejsze. W końcu każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że bez zdrowia wiele nam nie zostaje. Warto jednak wiedzieć, że troska o swoje zdrowie to nie tylko regularne badania diagnostyczne, czy też zażywanie środków farmakologicznych, które zlecił nam lekarz. Warto pomyśleć również o nieco innych sposobach na wsparcie swojego organizmu w codziennym funkcjonowaniu.

Czy warto wykonywać zabieg w komorze hiperbarycznej?

komory hiperbaryczne w warszawieZazwyczaj do głowy przychodzi nam przede wszystkim dieta i zdrowy styl życia. Okazuje się jednak, że pomimo wzorowego stylu życia znaczna część osób i tak boryka się z chorobami układu krążenia, czy też z chorobami układu oddechowego. Choroby tych właśnie układów dotykają największego odsetku populacji. Niestety, przebiegają one często z obniżoną saturacją, a wiec poziomem tlenu w naszym organizmie. Na szczęście nie musimy się tego obawiać, ponieważ stężenie tlenu w układzie krążenia możemy zwiększyć stosując regularnie odpowiednie zabiegi. Jednym z takich zabiegów jest tlenoterapia w komorze hiperbarycznej. Komory hiperbaryczne w Warszawie dostarczają tlen do organizmu pod podwyższonym ciśnieniem, które wynosi około trzech atmosfer. Zastosowanie zwiększonego ciśnienia sprawia, że oddychanie fizjologiczne staje się wydajniejsze i większa ilość tlenu dostarczana jest do naszych płuc, a tym samym do naszego krążenia. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że sam zabieg przeprowadzany jest z użyciem maseczki tlenowej, która dodatkowo usprawnia proces oddychania. Musimy pamiętać również o tym, że dokładne parametry zabiegu ustala lekarz, który przed jego rozpoczęciem przeprowadzi z nami dokładny wywiad oraz wykona badanie. Wśród wskazań do wykonania zabiegów w komorze hiperbarycznej mamy między innymi astmę oskrzelową, mukowiscydozę, czy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Zdarza się również, że jej wykonanie zlecane jest również przy chorobie niedokrwiennej serca, czy też niewydolności serca i układu krążenia. Dobre efekty uzyskuje się również w przypadku nadciśnienia, anemii, czy migrenowych bóli głowy. Koniecznie tlenoterapia stosowana jest przy zatruciu czadem. Koszty wykonania zabiegów nie są wysokie, a decydując się na wykupienie pakietu możemy liczyć na znaczny rabat, co dodatkowo obniża cenę. Już po pierwszym zabiegu z pewnością uda się nam zauważyć ogromną poprawę w funkcjonowaniu naszego organizmu.