Problem braku łóżek medycznych w placówkach

Problem braku łóżek medycznych w placówkach

Największy problem dla placówek medycznych i opiekuńczych stanowi sytuacja, w której w budynku zaczyna brakować niezbędnego dla pacjentów sprzętu, a w szczególności łóżek. Problem ten jest o tyle odczuwalny, że pacjenci muszą być kierowani do innych oddziałów, co może przekładać się na ich zdrowie i samopoczucie. Powodem, przez który zaczyna brakować odpowiednich sprzętów i urządzeń medycznych, są przede wszystkim finanse, gdyż nie zawsze placówka dysponuje tak dużą kwotą, za którą mogłaby wyposażyć cały budynek w łóżka.

Alternatywa dla zakupu łóżek medycznych

wypożyczalnia łóżek w kujawsko pomorskimSytuacja była o tyle krytyczna, że powstały firmy, które zajęły się wypożyczaniem sprzętów medycznych. Stanowi to świetną alternatywę dla placówek medyczno-opiekuńczych, gdyż nie ma konieczności zakupu urządzeń wartych kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wypożyczalnie zazwyczaj oferują przystępne ceny za swój sprzęt. W przypadku prostych łóżek szpitalnych placówka za wynajem będzie musiała zapłacić około 20 złotych za tydzień lub średnio 50 złotych za miesiąc. Przy założeniu, że zakup takiego łóżka kosztuje około 2000-3000 złotych, jest to oszczędność nawet na kilka lat. Nieco więcej, choć wciąż niewiele kosztuje wynajem łóżek ze sterowaniem elektrycznym. Zapewniają one znacznie większy komfort pacjentom, a za ich wypożyczenie zapłaci się około 40 złotych za tydzień i 120 złotych za miesiąc. W zależności od wybranej wypożyczalni, ceny mogą się różnić, a w przypadku chęci wypożyczenia sprzętu na dłuższy okres, warto zapytać o ewentualne zniżki. Firmy nie robią problemów z przetransportowaniem zamówionych urządzeń. Dowiozą łóżka bezpośrednio do placówki, zamontują je, a także nauczą personel, w jaki sposób sterować nimi za pomocą, chociażby pilota. Wypożyczalnia łóżek w kujawsko pomorskim ma do zaoferowania placówkom medycznym, opiekuńczym oraz innym wiele różnych sprzętów, w które mogą zaopatrzyć się również osoby prywatne (na przykład w celu usprawnienia opieki nad osobą starszą). To korzystne i niedrogie rozwiązanie dla każdej osoby.

Przeglądając ofertę przykładowej wypożyczalni, można znaleźć w niej między innymi koncentratory tlenu, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe, balkoniki, chodziki, a także kule, przeróżny sprzęt do rehabilitacji, jak również urządzenia stworzone z myślą o matkach z dziećmi, w tym monitory oddechu, elektroniczne nianie lub detektory tętna płodu. Warto zapoznać się ze szczegółami ofert wypożyczalni i przekonać się o mnogości rozwiązań oferowanych przez te firmy.