Profesjonalna karykatura narysowana na zlecenie klienta

Profesjonalny rysownik jest w stanie na rysować wszystko lub prawie wszystko. Całkiem niedawno miałem okazję się o tym przekonać, kiedy pod wpływem impulsu zamówiłem swoją karykaturę u rysownika. Za bardzo nie wiedziałem, czego mogę się spodziewać. Jednak efekty pracy rysownika przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Nie sądziłem, że mój portret można przedstawić w tak prosty i zabawny sposób.

Profesjonalni rysownicy robią karykatury na zlecenie

profesjonalne rysowanie karykaturJakiś czas temu postanowiłem zamówić swój portret u profesjonalnego rysownika. Portret nie byle jaki, bo karykaturalny. Niezorientowanym w temacie pragnę wyjaśnić, że karykatura to inaczej portret przedstawiający daną osobę lub zdarzenie z przymrużeniem oka. Każda karykatura cechuje się pewną przesadą w odwzorowaniu charakterystycznych cech danej osoby, wyolbrzymia je i zniekształca. Za zatem karykatura ma za zadanie przedstawić kogoś w zabawny sposób. Profesjonalne rysowanie karykatur nie jest wcale takim prostym zajęciem , jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim trzeba mieć dobre oko i pewną rękę. Nie zawsze także udaje się zadowolić klientów. Postanowiłem zamówić własny portret karykaturalny, gdyż byłem ciekawy efektów pracy rysownika. Znalazłem w internecie rysownika, który specjalizuje się w tego typu portretach. Złożyłem swoje zamówienie. Musiałem przesłać mailem kilka swoich zdjęć. Na tej podstawie rysownik stworzył mój portret. Przedtem jednak musiałem wpłacić zaliczkę. Na zakończenie zlecenia nie musiałem czekać zbyt długo. Po tygodniu rysownik przesłał mi moją karykaturę. Muszę przyznać, że dzieło zrobiło na mnie spore wrażenie. Na portrecie zostałem przedstawiony w stroju piłkarskim. Rysownik znacznie powiększył moje czoło, uwydatnił brwi i dorysował szeroki uśmiech. Wcześniej ustaliliśmy ogólną koncepcję rysunku. Wyjawiłem rysownikowi, że od wielu lat interesuję się i gram amatorsko w piłkę nożną, stąd też mój strój piłkarski na portrecie. Mój portret uważam za bardzo udany. Wywołuje uśmiech na twarzy u każdego, kto go widzi. Dlatego też oprawiłem go w ramkę i powiesiłem w widocznym miejscu w mieszkaniu.

Mój karykaturalny portret wisi na ścianie w moim mieszkaniu. Doskonale komponuje się z otoczeniem. Każdy, kto wchodzi do mojego domu, od razu zwraca na niego uwagę. Rysownik świetnie wykonał swoją robotę. Z zaskakującą łatwością udało mu się odwzorować wszystkie detale. Powiększył moje wysokie czoło, uwydatnił nos i narysował szeroki uśmiech. Mimo faktu, że jest to karykatura, moja osoba na portrecie przedstawiona została w naprawdę sympatyczny sposób.