Rodzaje stempli akrylowych

Bezbarwna, przeźroczysta masa, jaką jest akryl, bywa często używana w przypadku wykonywania prac budowlanych, plastycznych lub konserwatorskich. Tego typu sztuczne tworzywo idealnie nadaje się między innymi do tworzenia pieczątek. Stemple niegdyś kojarzone przez większość z nas jedynie z pracą urzędników stały się dziś niezwykle popularne za sprawą scrapbookingu. Wykonywane tą techniką prace cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów i stają się nie tylko produktem tworzonym w zaciszach domów, ale także sprzedawanym w coraz większych ilościach. 

Różne wzory stempli akrylowych

stemple akrylowePieczęcie wykonywane za pomocą akrylu można podzielić ze względu na ich użytkowników. Najczęściej po takie przedmioty sięgają: urzędnicy, dzieci oraz artyści. Moje kilkuletnie pociechy uwielbiają bawić się pieczątkami. Syn posiada kilka kompletów stempli z jego ulubionymi pojazdami oraz postaciami z filmów animowanych, za kolei córka gustuje w przedmiotach przedstawiających różne gatunki psów oraz koni. Od kilku lat chętnie kupuję stemple akrylowe także na własny użytek. Najczęściej wykorzystuję je do tworzenia rodzinnych albumów ze zdjęciami, które ozdabiam zgodnie z technikami scrapbookingu. Moje prace cieszą się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony moich najbliższych, jak i osób zupełnie mi obcych, które poznaję w Internecie. Jakie stemple najczęściej zamawiam? Przede wszystkim okolicznościowe. Wiele z nich posiada uniwersalne napisy typu: wesołych świąt, dużo zdrowia, gratulacje. Jeśli chodzi o przedstawienia graficzne, to lubię w szczególności proste i wieloznaczne wzory. Sięgam zatem po serduszka, gwiazdki, błyskawice, ale także motywy florystyczne. Stemple stały się tak istotne w moim życiu, że postanowił z nich zacząć korzystać nawet mój mąż, który na co dzień prowadzi swój własny biznes skoncentrowany na tworzeniu wyrobów stalowych. Zamówione przez niego produkty z powodzeniem wykorzystuje podczas codziennej pracy. Chodzi oczywiście o stemple firmowe, które posiadają logo firmy. Ciekawą opcją wydaje się także kupno pieczęci z ekslibrisem, ale tego typu przedmiotów jeszcze nie posiadam w swojej kolekcji.

Z roku na rok rośnie popularność stempli. W dużych przedsiębiorstwach są one coraz chętniej wykorzystywane do tworzenia znaków własnościowych oraz firmowych, a w prywatnych domach stają się ciekawą dekoracją różnego rodzaju prac scrapbookingowych. Jeszcze jedną grupą użytkowników stempli są dzieci, które uwielbiają bawić się nimi i odbijać na kartkach różne wzory. Polecam w szczególności pieczątki wykonywane za pomocą akrylowych stempli, ponieważ zawsze dobrze się odbijają i dobrze prezentują.