Rośnie popularność spływów kajakowych

Jedną z najpiękniej położonych rzek w naszym kraju, które idealnie nadają się na spływ kajakowy, jest Krutynia. Położona na Pojezierzu Mazurskim rzeka zachwyca różnorodnością krajobrazu i zachęca do aktywnego wypoczynku swoim dość wolnym nurtem. Głębokość rzeki też nie jest zbyt duża, w najgłębszych miejscach przekracza tylko trzy metry. Latem na rzece można spotkać wiele osób, które decydują się na aktywny wypoczynek w kajaku. Jest to zawsze wspaniała przygoda.

Krutynia idealną rzeką na spływ kajakowy

spływy kajakowe po KrutyniAktywny wypoczynek jest w dzisiejszych czasach jak najbardziej w modzie. W końcu coraz więcej osób zaczyna mocno zwracać uwagę na to, żeby prowadzić zdrowy styl życia. A ruch jest bardzo ważnym elementem takiego trybu. Jedną z przyjemniejszych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu są spływy kajakowe, które cieszą się coraz większa popularnością. Jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce, idealnie nadających się na wodną wyprawę, jest Krutynia. Rzeka ta położona jest w rezerwacie krajobrazowym na Mazurach, co daje nam gwarancje niezapomnianych wrażeń estetycznych. Piękne, zmieniające się krajobrazy po drodze pozwalają nam się w pełni zrelaksować mentalnie. Jak chodzi o spływy kajakowe po Krutyni to warto odpowiednio wcześniej zrobić rezerwacje sprzętu, gdyż zainteresowanie tym miejscem jest ogromne, szczególnie weekendami w sezonie. Najlepszym czasem na spływy kajakowe jest oczywiście lato, jednak nie brakuje amatorów kajaków, którzy wynajmują je wiosną lub latem. Największą przyjemność sprawia pływanie w ciepły, słoneczny dzień. Nawet przy wysokich temperaturach spływ kajakowy należy do bardzo przyjemnych. Bliskość wody i mnóstwo zacienionych przez drzewa miejsc skutecznie ochładzają i chronią przed zbyt mocnymi promieniami słońca. Żeby móc pływać w kajakach nie trzeba mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia. Same łódki są bardzo stabilne, a manewrowanie nimi przy pomocy wiosła nie jest takie trudne w przypadku płytkich rzek. A właśnie do takich zalicza się większość rzek, na których organizowane są spływy.

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jednym ze sposobów są spływy kajakowe, które od jakiegoś czasu cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Dużym zainteresowaniem wśród amatorów kajaków cieszą się rejony Mazurskie. Wśród nich jest pięknie położona rzeka Krutynia, która wije się w rezerwacie krajobrazowym. Wybierając się na spływ kajakowy właśnie tą rzeką, mamy gwarantowane niesamowite przeżycia wizualne.