You are currently viewing Samochody do ślubu

Samochody do ślubu

Biznes ślubny od zawsze przenika się z motoryzacją, ponieważ młoda para musi się jakoś dostać do kościoła lub urzędu, a następnie przemieścić się do miejsca przyjęcia weselnego. A skoro to taki specjalny dzień, to większość nowożeńców chce poruszać się specjalnym pojazdem. Niezależnie od tego, czy jest to kabriolet, auto sportowe czy zabytkowe, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę umawiając się na usługę przewozową.

Co trzeba wiedzieć przed wynajmem?

limuzyna na ślub pomorskieTransport pary nowożeńców można nazwać specjalistyczną usługą transportową. Z branżą ślubną współpracują przeróżne podmioty, które trudnią się użyczaniem samochodów. Niezależnie od tego, czy planujemy wypożyczyć samo auto, czy też samochód z kierowcą, należy zwrócić uwagę na kilka detali. Jeśli interesuje nas limuzyna na ślub pomorskie to województwo, gdzie bez trudności znajdziemy interesujące nas usługi. Przed wyborem firmy warto wiedzieć, że wypożyczanie samochodu z dużej firmy (posiadającej liczną flotę aut) ma swoje niezaprzeczalne zalety. Jeśli ktoś specjalizuje się w tego typu usługach, to za pewne rozumie powagę sytuacji i w przypadku np. awarii pojazdu czy niedyspozycyjności jednego kierowcy, firma jest w stanie zorganizować auto zastępcze, lub też drugiego kierowcę. Jeśli natomiast mamy do czynienia z człowiekiem, który przy okazji posiadania nietypowego auta dorabia sobie wożeniem ludzi do ślubów, w przypadku nie zawarcia z nim umowy na piśmie, nie mamy żadnej gwarancji, że człowiek ten przyjedzie na czas i zrobi wszystko zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Dodatkowo w przypadku niedotrzymania warunków umowy ustnej, nie mamy podstaw do zażądania odszkodowania czy zadośćuczynienia. W przypadku wypożyczania auta z kierowcą, odpada stres związany z obsługą pojazdu. Najczęściej samochody zabytkowe wymagają specjalnej wiedzy, doświadczenia i wyczucia, aby nie zaskoczyły kłopotami z odpaleniem lub przełączaniem biegów. Nikt przecież nie chce doprowadzić do zatrzymania orszaku weselnego przez to, że nie potrafi uruchomić pojazdu. Wypożyczenie samochodu z kierowca ogranicza możliwości przewozowe takiego samochodu, ponieważ jeśli „młodzi” planują zabranie na pokład świadków, to muszą pamiętać o tym, że samochód powinien być minimum pięcioosobowy. Dodatkowo kierowca wskazany przez firmę świadczącą usługi odpowiada za stan samochodu i nie trzeba się martwić o nic, jeśli dojdzie do uszkodzenia takiego pojazdu.

Jeśli samochód wypożyczamy od firmy trudniącej się wypożyczaniem aut, to za pewne w warunkach ubezpieczenia zawarto zapis o tym, że samochód będzie prowadzony przez wielu kierowców. Wtedy w umowie użyczenia również jest zapis dotyczący odpowiedzialności za szkody komunikacyjne. Jeśli kierowca jest trzeźwy i do kolizji doszło nie z jego winy, to nie ma się czego obawiać. Jednak w innym przypadku można narobić sobie kłopotów.