Trekkingowe wygodne buty na wyjazd w góry

Ostatnio dotarło do mnie, że bardzo rzadko pozwalam sobie na prawdziwy odpoczynek od swojej pracy. Nawet jak mam zupełnie wolny weekend, zdarza mi się myśleć o swoich obowiązkach. Pomyślałem, że to oznaka przepracowania oraz tego, że nie zapewniam sobie odpowiedniej porcji relaksu, która pozwoliłaby mojemu umysłowi oderwać się od obowiązków. Postanowiłem więc wziąć parę dni urlopu oraz pojechać na jakąś wycieczkę w piękne miejsce. Bliskość natury pozwala mi na „reset” oraz nabranie sił, czego od dawna mi brakuje.

Wyjazd w góry – wygodne buty trekkingowe

wygodne buty trekkingowe w góryDość długą chwilę zastanawiałem się nad tym, gdzie pojechać. Dawniej częściej zdarzały mi się jakieś spontaniczne wycieczki w najróżniejsze miejsca. Bardzo zatęskniłem za bliskością natury, ponieważ takie miejsca najlepiej pozwalają mi się zrelaksować. Jako dziecko uwielbiałem rodzinne wycieczki w góry, dlatego właśnie takie miejsce wybrałem na cel swojego urlopu. Musiałem jednak wcześniej wybrać się na porządne zakupy, ponieważ brakowało mi odpowiedniego wyposażenia. Najważniejsze było dla mnie to, aby znaleźć wygodne buty trekkingowe w góry. Aby je kupić, wybrałem się do sklepu sporo wcześniej przed samym wyjazdem, żeby móc je nieco „rozchodzić”. Niestety wiem, jak bardzo niewygodne buty potrafią zepsuć wyjazd, więc postanowiłem się ustrzec przed taką sytuacją. Chciałem również, aby to obuwie posłużyło mi jak najdłużej, dlatego zdecydowałem się zainwestować w wysoką jakość. Znalazłem bardzo ciekawy model, wykonany z nieprzemakalnego materiału. Wiem, że w górach bardzo łatwo o gwałtowną zmianę pogody, więc postanowiłem się przygotować na każdą ewentualność. Kupiłem sobie również kurtkę przeciwdeszczową oraz wygodne spodnie. Pójście w dżinsach w góry, szczególnie latem, nie jest zbyt mądrym pomysłem. Warto poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu. Dzięki temu mój urlop był bardzo udany, pomimo tego, że drugiego dnia, kiedy byłem na szlaku, zaczął padać deszcz. To był dobry test dla moich butów, które na szczęście zdały go na piątkę.

Dobrze przygotowany wyjazd jest idealną okazją do odpoczynku od swoich codziennych obowiązków. Dzięki tej wycieczce w góry nabrałem nowych sił do pracy. Muszę pamiętać o tym, aby częściej odpoczywać, ponieważ ciągłe myślenie o pracy i obowiązkach mi nie służy. Na nowo zakochałem się w górach, więc jestem przekonany, że będę częściej tam jeździł. Szczególnie, że mam już odpowiednie buty na ten cel oraz ubranie, które również sprawdziło się doskonale na górskim szlaku.