You are currently viewing Uczymy się importować z Chin

Uczymy się importować z Chin

Osoby planujące zacząć importowanie towarów z Chin mogą mieć wiele wątpliwości oraz obaw. Konieczne jest nie tylko uzyskanie wiedzy, w jaki sposób należy przeprowadzać import, ale jednocześnie wdrożenie tych aspektów do rzeczywistości. Konieczne jest zadbanie o odpowiednią umowę z dostawcą, kontrola produkcji, odprawa celna oraz transport. Co jeszcze warto wiedzieć na temat importu z Chin, aby był on dla nas jak najmniej problematyczny oraz czasochłonny? Na jakie kwestie tego przedsięwzięcia warto zwracać uwagę?

Bezproblemowo przeprowadzony import z Chin

jak importować z chin bezproblemowoProcedura importu z Chin wydaje się dość skomplikowana, jednak jest możliwa do zrealizowania. Główną zaletą tego rozwiązania jest niższy koszt produkcji towaru. Warto wiedzieć jak importować z chin bezproblemowo. Pierwszym ważnym aspektem będzie znalezienie dostawcy. Standardowo w celu znalezienia fabryki można skorzystać z targów w Chinach, jak i poszukiwać dostawcy poprzez łącze internetowe (na platformach B2B). Drugie rozwiązanie jest znacznie bardziej popularne ze względu na niższe koszty. Dzięki dostępności specjalnych portali z ofertami dostawców z Chin, możemy wygodnie z domu zapoznać się z ofertami, skontaktować z dostawcami, a w razie wątpliwości poprosić o dokumenty potwierdzające rzetelność takiej firmy. Możemy także nie tylko uzyskać informacje na temat cen, ale jednocześnie wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki. Po ustaleniu dostawcy, który wyprodukuje nasz towar, należy spisać umowę oraz zapłacić zaliczkę. W przypadku chińskich dostawców standardowo może wynosić od 30% do aż 50% wartości zamówienia. Jest to zabezpieczenie dla dostawcy na wypadek, gdybyśmy się wycofali w ostatnim momencie z transakcji, już po wyprodukowaniu towaru. Jeżeli wyprodukowany towar jest w dobrym stanie, należy załatwić załadunek kontenera oraz odprawę celną. Jest to jeden z najważniejszych etapów, ponieważ wyłącznie po jego realizacji będziemy mogli otrzymać wyprodukowany dla nas w Chinach towar bez zbędnych opóźnień.

W przypadku transportu z Chin, wiele fabryk może zająć się kwestiami formalnymi za dodatkową opłatą. Może być to wygodne na osób początkujących, jednak dostawcy często narzucają znaczną prowizję. Możliwe jest również zorganizowanie transportu za pomocą agencji transportowej, co jest zdecydowanie korzystniejszą opcją. Takie agencje mają przejrzyste oferty, dzięki czemu nie musimy się obawiać problemów z dokumentacją, ani zbyt wygórowanych kosztów. A doświadczeni pracownicy takich firm zajmą się wszelkimi detalami.