You are currently viewing Usługi pogrzebowe – tanio i kompleksowo

Usługi pogrzebowe – tanio i kompleksowo

Zasiłek pogrzebowy, który otrzymuje się po śmierci bliskiej osoby niestety nie jest zbyt wysoki i nie zawsze wystarcza na wszystkie koszty związane z organizacją ceremonii pogrzebowej. Najcześciej klienci poszukują zakładu pogrzebowego, który oferuje konkurencyjne ceny, dzięki czemu nie będą musieli zbyt wiele dokładać do pogrzebu. Trzeba bowiem pamiętać, że poza samym pochówkiem, trzeba także liczyć się z niemałymi kosztami postawienia pomnika czy zorganizowania tzw. stypy dla rodziny i bliskich. Z pewnością 4 tysiące, które otrzymuje się z zasiłku pogrzebowego nie jest wystarczające na to wszystko. 

Jaki zakład pogrzebowy we Wrocławiu wybrać?

tanie usługi pogrzebowe we wrocławiuNa terenie województwa dolnośląskiego działa sporo mniej lub bardziej znanych zakładów. Jest to dobra wiadomość dla klientów, ponieważ im większa konkurencja w branży, tym większe szanse na znalezienie firm, które proponują przystępne ceny za realizowane usługi. Niestety nie każda osoba myśli o tym, by w jakimś stopniu zabezpieczyć bliskich i nie narażać ich na zbyt wysokie wydatki w razie przedwczesnej śmierci. Wystarczy przecież wykupić jakieś ubezpieczenie lub odkładać część pieniędzy z emerytury, aby uzbierać kwotę w pełni wystarczającą na pochówek. Jeśli nasze możliwości finansowe są ograniczone a zmarły nie pozostawił żadnych środków, to pozostają jedynie tanie usługi pogrzebowe we Wrocławiu. W zakładzie można wybrać najtańszą trumnę lub zdecydować się na kremację (w takim przypadku całkowity koszt pogrzebu jest znacznie niż od tradycyjnego pochówku). Kolejna kwestia to kwiaty, koszt transportu i przechowywania zwłok oraz krzyż z tabliczką postawiony na grobie. Na szczęście z docelowym pomnikiem można trochę zaczekać aż nazbiera się odpowiednia kwota, sięgająca również kilku tysięcy złotych. 

Niestety trzeba liczyć się z tym, że ceny usług pogrzebowych również z roku na rok rosną i dlatego warto być przygotowanym. Oczywiście nikt nie mówi o przedwczesnej i niespodziewanej śmierci, jednak po przejściu na emeryturę warto jednak w jakimś stopniu się zabezpieczyć, aby mieć zapewniony godny pochówek. Mowa tutaj szczególnie o osobach, które nie mają zbyt wielu krewnych i są zdane często tylko na siebie i własne oszczędności. Nie bójmy się też mówić wprost podczas wizyty w zakładzie pogrzebowym o ograniczonych kwotach przeznaczanych na pochówek. Wtedy pracownikom będzie znacznie łatwiej nam doradzić i dobrać odpowiednie produkty i elementy niezbędne podczas ceremonii pogrzebowej, równocześnie rezygnując z tych zbędnych.