You are currently viewing Wydajny osuszacz budowalny

Wydajny osuszacz budowalny

Zbyt wysoka wilgotność to problem, który spędza sen z powiek wielu inwestorom. Zarówno w powstających, jak i już istniejących budynkach jest poważnym problemem, który trzeba wszystko zwalczyć. Wpływa ona na jakość oraz trwałość wykonany prac wykończeniowych, jaki na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Jeśli nie uda się nam jej wyeliminować może to doprowadzić do pękania tynków, odklejania się tapet, a w późniejszym etapie do rozwoju zagrzybienia.

Czym są budowlane osuszacze powietrza?

osuszacz budowlany w atrakcyjnej cenieJak sama nazwa wskazuje jest to urządzenie, którego rolą jest osuszanie pomieszczeń ze znajdującej się w nich wilgoci. Osuszacz budowlany w atrakcyjnej cenie to jeden z tych rodzajów urządzeń, który charakteryzuje się najlepszą wydajnością. Osuszacze te mogą być stosowane zarówno podczas trwania prac budowlanych i wykończeniowych oraz po ich zakończeniu. Budowlany osuszacz powietrza to profesjonalne urządzenie, które służy do usuwania nadmiaru wilgoci z powietrza, skutecznie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów, grzybów lub pleśni. Osuszacz budowlany idealnie sprawdzi się na placach budowy, w dużych wilgotnych pomieszczeniach, halach produkcyjnych oraz magazynach. Dzięki trwałej i odpornej na uszkodzenia konstrukcji tego typu maszyny sprawdzą się nawet w bardzo trudnych warunkach. Wiadomo przecież, że nadmiar wilgoci może skutecznie zatrzymać lub opóźnić wiele prac na terenie budowy. W szczególności podczas okresów przejściowych (jesień i wiosna). w takich sytuacjach osuszacz przemysłowy to podstawa. Wykorzystanie osuszaczy budowlanych ma wiele zalet, między innymi pozwala skrócić czas przeznaczony na wykończenie budynku (np. farby schną szybciej). Poza tym chronią nas przed rozwojem szkodliwej pleśni, grzybów oraz chorobotwórczych bakterii. Nowoczesne osuszacze mogą mieć wbudowany szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają ich skuteczność. Wśród nich warto mieć w swoim urządzeniu warto mieć to: higrometr – miernik wilgotności, higrostat – regulator poziomu wilgotności oraz licznik godzin.

Wydajność osuszacza powietrza podaje się w litrach na godzinę lub dobę. Warto wspomnieć, że wydajności podane przez producentów są raczej wartościami maksymalnymi. W przypadku osuszaczy kondensacyjnych podane są zazwyczaj w warunkach wysokiej wilgotności  i temperatury (30ºC, 80% RH). Są to warunki podobne do tych, które panują w lasach tropikalnych, więc nie należy oczekiwać dokładnie takiej ilości skroplonej wody. W przypadku osuszaczy adsorpcyjnych, producent podaje wydajność dla 20ºC oraz 60% RH.