Wygodne spodnie do pracy wysokościowej

Najbardziej standardowa odzież pracownicza nieszczególnie dobrze nadawała się do pracy na wysokościach, zwłaszcza w połączeniu z systemami bezpieczeństwa. Ubrania robocze ogólnego przeznaczenia są bowiem sztywne i niekoniecznie wygodne, a po zamocowaniu oporządzenia zabezpieczającego często krępują ruchy w znacznym stopniu. Nie używamy więc normalnej odzieży w trakcie prac wysokościowych, zawsze zamieniając ją na wyspecjalizowane i dostosowane elementy ubioru roboczego.

Najlepsze spodnie do prac wysokościowych

polecane spodnie robocze do pasaW sklepach z wyposażeniem pracowniczym można dostać najróżniejsze warianty odzieży, a zwłaszcza spodni, przeznaczonych właśnie do pracy z użyciem wysokościowego systemu bezpieczeństwa. Jak dość często ma to miejsce, niektóre serie spodni są wygodniejsze niż pozostałe, i zdecydowanie bardziej rekomendowane przez pracowników wykonujących zadania na dużych wysokościach. Bodaj najbardziej polecane spodnie robocze do pasa bezpieczeństwa lub szelek zabezpieczających są w bardzo dużym stopniu wzorowane na odzieży alpinistycznej. Odchodzą tym od standardowych krojów ubrania roboczego, gdyż nie są one tak szerokie, ani też nie posiadają wielu kieszeni, które mogłyby łatwo przeszkadzać w poruszaniu się po olinowaniu. Zamiast tego, wyposażone są w haki i mocowania, służące do zaczepiania wyposażenia zabezpieczającego, lin nośnych oraz awaryjnych, jak również oprzyrządowania wspinaczkowego, które jest również używane w trakcie prac. Lepsze dopasowanie oznacza iż owe spodnie są o wiele bardziej komfortowe i nie krępują ruchu, ale również nie przeszkadzają w wykonywaniu zadań. Materiał z którego zostały uszyte jest natomiast cieńszy i bardziej elastyczny niż tkaniny z których szyte są ubrania robocze ogólnego przeznaczenia, więc po założeniu pasów oraz olinowania nie powoduje on dyskomfortu, aczkolwiek w dalszym ciągu chroni przed wiatrem i niskimi temperaturami. Nasi pracownicy często używają owych spodni przez cały rok, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach, gdyż nie przepuszczają one zimnego powietrza, a tym samym pozwalają na pracę w najniższych temperaturach w których praca jest jeszcze możliwa do wykonania.

Wszystkie warianty spodni z serii która jest obecnie najbardziej rozpowszechniona wśród pracowników wysokościowych mogą być używane zarówno z przemysłowym olinowaniem bezpieczeństwa, jak i ze sprzętem alpinistycznym. Ten ostatni jest bowiem najczęściej używany jako zamiennik w razie braku wyposażenia wysokościowego, lub też jest bardziej preferowany przez pracowników.