You are currently viewing Wynajem hali magazynowej

Wynajem hali magazynowej

Prowadzać własną działalność często potrzebujemy powierzchni magazynowej. Nie każda firma jest na tyle bogata, aby wybudować swój własny magazyn, ponieważ jest to bardzo duży koszt. Dlatego niektóre z takich firm, chcąc zachować płynność finansową decyduje się na wybranie tańszej opcji, a mianowicie wolą wynająć magazyn, niż go budować. Taki wynajem to także bardzo fajna opcja dla firm, które tylko chwilowo potrzebują większej powierzchni magazynowej, niż potrzebna jest im zazwyczaj.

Wynajmowanie powierzchni magazynowej w hali

hala magazynowaBudowa hali trwa od kilku do kilkunastu miesięcy i pochłania bardzo duże pieniądze. W momencie gdy nie dysponujemy takim budżetem lub nie możemy pozwolić sobie na to, aby aż tak długo czekać, to wynajem jest najlepszą z dostępnych opcji. Przed dokonaniem takiego zakupu musimy wszystko dokładnie przemyśleć. Po pierwsze hala magazynowa, która zamierzamy wynająć powinna znajdować się w takiej lokalizacji, abyśmy mieli do niej bardzo łatwy dostęp. Bardzo często się zdarza tak, że musimy się pojawić na magazynie kilka razy w ciągu dnia i takie jeżdżenie pomiędzy siedzibą firmy, a magazynem, przez pół miasta nie jest korzystne dla naszych interesów. Wynajmowany przez nas magazyn powinien także znajdować się w takim miejscu, aby ciężarówki z dostawami nie miały problemu z dojazdem. Wszystko musi być bardzo dobrze rozplanowane. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wielkość powierzchni magazynowej, która musi być dostosowana do naszych potrzeb. Nie możemy wynająć zbyt małej hali, ponieważ się na niej nie pomieścimy ze swoim towarem. Powierzchnia magazynowa hali nie powinna być także zbyt duża, ponieważ bezsensu jest płacić za metry kwadratowe takiej hali,  których nie wykorzystujemy. Musimy jakoś mniej więcej przeliczyć to jak dużo metrów kwadratowych potrzebujemy. Ostatnią z ważniejszych rzeczy są zabezpieczenia, które gwarantuje nam właściciel hali. Nie chcemy, aby nasz towar został skradziony, więc powinniśmy wybrać taki magazyn, albo wszystkie nasze rzeczy były bezpieczne.

Ceny za metr kwadratowy takiej hali uzależnione są od kilku czynników. Takim najważniejszym z nich jest lokalizacja takiego magazynu. Im lepsza lokalizacja, tym droższy wynajem. Jednak czasami warto zapłacić więcej za wynajem, ale nie będzie problemu z dostawami, niż zaoszczędzić na wynajmie, ale stracić pieniądze na długie i trudne dojazdy do takiego magazynu. Ofert wynajmu możemy poszukać na portalach ogłoszeniowych. Jest to najwygodniejsza forma wynajmuj takiego magazynu.